Уряд обмежив вміст фосфатів у мийних засобах

16:47, 2 июня 2021
Це стосується мийних засобів для побутового та промислового прання, миття й очищення.
Уряд обмежив вміст фосфатів у мийних засобах

За ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України уряд на своєму засіданні ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів». Про це інформує урядовий портал.

Оновлений український технічний регламент та синхронізація його з Регламентом ЄС «Про миючі засоби» запровадить поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах. Це стосується мийних засобів для побутового та промислового прання, миття й очищення.

«Провідні країни світу обмежили або повністю заборонили використання фосфатів у мийних засобах ще у 80-90 роках минулого століття та перейшли на використання більш безпечних для довкілля безфосфатних миючих засобів. Маю надію, що обмеживши вміст фосфатів у мийних засобах, ми отримаємо суттєвий природоохоронний ефект. Та зменшимо «цвітіння» великих річок, які є головними джерелами питної води для українців», прокоментував рішення уряду міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Таке рішення уряду забезпечить покращення якості води у річках, знизить цвітіння водойм, водоканали краще справлятимуться з очищенням стічних вод, оскільки потрапляння фосфатів у довкілля через використання синтетичних мийних засобів є однією з головних причин забруднення та цвітіння водойм. Для прикладу, дані державного обліку водокористування за 2020 рік свідчать, що торік в українські водойми зі стічними водами потрапило трохи більше 6 тис. тонн фосфатів.

Також 2 червня Кабмін вніс зміни до державного регулювання цін на бензин та дизпаливо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский выступает в Верховной Раде с посланием, ПРЯМОЙ ЭФИР
Владимир Зеленский выступает в Верховной Раде с посланием, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...