В Україні замінять пластикові паки на біорозкладні

18:47, 6 июня 2021
Від початку дії заборони, людей за використання пластикових пакетів не штрафуватимуть – покарання торкнуться тільки бізнесу.
В Україні замінять пластикові паки на біорозкладні
Джерело фото: epravda.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Україні із березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів. Про це повідомила в ефірі телеканалу «Дом» заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець.

«Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. При цьому в більшості випадків кожен пакет використовують тільки раз. Цей весь вплив призводить до того, що ми з вами, скажімо так, споживаємо з їжею п'ять мікрограмів пластику на тиждень. А 5 г  це вага однієї пластикової картки», – розповів Стрілець.

Альтернативою стануть біорозкладні пакети, які виготовляють з крохмалю або целюлози.

«На сьогодні їхня ціна вища, ніж класичного пакета, який ми з вами звикли використовувати. Але я впевнений у тому, що ті потужності з виробництва упаковки, які зараз є в Україні, вже почали перебудовуватися. З кожним днем ​​собівартість таких біорозкладних пакетів знижуватиметься, тому що з'являтиметься певна конкуренція на ринку»,  додав Стрілець.

Від початку дії заборони, людей за використання пластикових пакетів не штрафуватимуть  покарання торкнуться тільки бізнесу. Перший штраф  від 1 700 до 3 400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3 400 до 8 500 грн.

«Поліетиленові пакети не розкладаються в природі. Насправді, нікому невідомо — розклався чи ні виготовлений в середині минулого століття перший поліетиленовий пакет. Є різні оцінки, це може бути 100, 200, а хтось каже  500 років. Ми чудово бачимо, що пластик просто лежить і накопичується»,  заявила співзасновниця екологічної громадської організації Ольга Сухопара.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в МОЗ підготували список лікарень, які готові надавати планову меддопомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Роксолана Качур
  Роксолана Качур
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Костянтин Притула
  Костянтин Притула
  суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду
 • Вадим Андрухів
  Вадим Андрухів
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олександр Сивокозов
  Олександр Сивокозов
  голова ради приватних виконавців Дніпропетровської області