Зеленський наголосив на важливості проведення великої приватизації

16:10, 15 июня 2021
«Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку», — зауважив Президент.
Зеленський наголосив на важливості проведення великої приватизації

В Україні є політична воля для проведення великої приватизації, оскільки держава – неефективний керівник активів. До стратегічних підприємств, які мають залишатися в держвласності, можна застосувати механізм державно-приватного партнерства. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30».

Президент зауважив, що потрібно проводити велику приватизацію.

«Передусім важливо, не скільки отримає держава на вході, а скільки отримає податків щомісяця, щороку. Бізнес – це не про «купи-продай», не посередництво. Бізнес – це постійне вкладання грошей у технології, ідеї, креатив, а потім постійне отримання невеликих прибутків. Бізнес – це 10-15-20% постійного прибутку», – пояснив глава держави.

Зеленський розповів, що Фонд державного майна вже здійснює підготовку низки держпідприємств до приватизації. Раніше ФДМУ отримав від Державного управління справами готелі «Україна» та «Дніпро». Останній минулого літа був проданий на відкритому прозорому аукціоні за рекордну суму. Зараз готується до приватизації «Президент-Готель».

Крім того, триває підготовка до приватизації ПАТ «Центренерго», яке, за словами Володимира Зеленського, було очищене від усіх груп впливу. Також іде робота щодо продажу Одеського припортового заводу тощо.

Водночас Президент додав: «Є стратегічні підприємства, яких держава не має права позбавитись».

Тому, за його словами, до великих стратегічних і потенційно прибуткових держпідприємств можна застосовувати механізм державно-приватного партнерства, коли та чи інша приватна компанія інвестуватиме в модернізацію й отримуватиме прибуток у той час, як підприємство залишатиметься у державній власності.

«Не треба цього боятися. Ми ж бачимо, що відбувається з Укрзалізницею – просто без сліз неможливо дивитись. Вони банкрути», – розповів глава держави.

За його словами, міністру інфраструктури Олександру Кубракову поставлено завдання, щоб Укрзалізниця вийшла на прибутковість.

«Тому, незважаючи на те що Укрзалізниця – це стратегічне підприємство, не бачу великої проблеми, щоб, наприклад, у будівлі вокзалів зайшли круті великі ритейлери. Щоб там були магазини, кафе, кінотеатри… Я би здав всі вокзали в концесію, було б дуже круто. Нехай люди заробляють, нехай люди отримають комфорт», – резюмував Президент.

Зеленський також позитивно оцінює бажання державних компаній, зокрема НАК «Нафтогаз України» чи НАЕК «Енергоатом», вийти на IPO.

Також Президент зауважив, що продовжується середня й мала приватизація. «Вважаю, що треба позбавитись від сотні санаторіїв, які не працюють чи які «розпиляли», де землю забрали. Це робили багато років. Ми це усвідомлюємо, ніхто нікого не виправдовує. Це все було, і треба всього позбавитись, щоб зайшов бізнес», – зазначив Зеленський.

Раніше Зеленський заявив, що готуються нові законодавчі ініціативи щодо деолігархізації.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал  і на  Twitter , щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Анатолій Осетинський
  Анатолій Осетинський
  суддя Вищого господарського суду України у відставці, заступник Голови ВГСУ у 1991–2013 рр.
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...