Придбати житло, відкрити новий бізнес чи підготуватися до поповнення в сім’ї. Ці серйозні зміни пов'язані не лише з радощами, але й з оформленням документів, поданням заяв та звернень.
Гід з державних послуг — це портал, де зібрана вся актуальна інформація, яка допоможе у будь-якій життєвій ситуації швидко та просто зорієнтуватися, як отримати потрібну держпослугу.
Міністерство цифрової трансформації розповідає, що Гід з державних послуг існує понад рік. У серпні 2020-го Мінцифра презентувала онлайн-портал, де зібрано інформацію про всі послуги, що надаються держустановами. На онлайн-порталі можна знайти інформацію про понад 2000 послуг, які розподілені за сферами діяльності та впорядковані за життєвими подіями.
«Ми запустили Гід, щоб людям більше не доводилося «просто запитувати» в держорганів або платити посередникам. Відтепер на одному ресурсі є вся актуальна інформація, що допоможе в будь-якій життєвій ситуації зорієнтуватися, як отримати потрібну держпослугу. Понад 1,6 мільйона українців вже скористалися Гідом, а щодня ресурс відвідують близько 10 тисяч нових користувачів», — зазначила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації.
Де отримати дозвіл? У який спосіб подати заяву? Скільки триватиме розгляд і яка вартість послуги? Чи потрібні додаткові документи й чи можна оскаржити рішення? Щоб не витрачати купу часу, можна спростити собі життя та просто відкрити Гід з державних послуг.
У Мінцифрі зауважують, що Гід допоможе побороти корупцію на побутовому рівні, адже користувач, озброєний всією необхідною інформацією, має можливість апелювати до офіційного ресурсу, володіє беззаперечними аргументами та може вимагати дотримання своїх прав із боку всіх надавачів послуг.
Скористатися всіма можливостями можна на онлайн-ресурсі guide.diia.gov.ua.
Також «Судово-юридична газета» писала про оформлення пенсії та субсидії онлайн: Мінцифри зробило доступними послуги у «Дії».
Додамо, що Мінцифри будує регулятор у сфері електронних комунікацій відповідно до європейських правил.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.