Як отримати державний сертифікат на рівень володіння державною мовою

15:59, 11 февраля 2022
Українцям відповіли на найважливіші питання.
Як отримати державний сертифікат на рівень володіння державною мовою
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Харків нагадало, як отримати державний сертифікат на рівень володіння державною мовою. Роз’яснення з’явилось у пресслужбі відомства.

«Нагадаємо, що у липні 2021 році набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі - Закон).

Відповідно до ст. 9 Закону до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, належать державні службовці.

Відповідно до ст. 11 Закону класифікація рівнів володіння державною мовою розробляється і затверджується Національною комісією зі стандартів державної мови з урахуванням рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR). Національна комісія зі стандартів державної мови (далі – Комісія) здійснює опрацювання та утвердження стандартів української мови як державної, розроблення методів перевірки рівня її володіння. Завданням Комісії є збереження та розвиток державної мови через встановлення стандартів державної мови і методів перевіряння рівня володіння державною мовою, необхідного для набуття громадянства чи зайняття визначених законами посад. Комісія є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через міністра, який очолює центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.

За результатами проведеного іспиту на визначення рівня володіння державною мовою особа отримує державний сертифікат про рівень володіння державною мовою (далі – державний сертифікат), що засвідчує один з рівнів за шкалою, встановленою частиною третьою цієї статті.

Де можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою?

Комісія у межах своїх повноважень організовує іспит для визначення рівня володіння державною мовою, призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати. Іспити проводяться на спеціально створених іспитових майданчиках, розташованих на території України.

Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

—  онлайн зареєструватися за посиланням, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів). Інструкція з детальною інформацією: «Як зареєструватися на іспит»;

—  прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;

—  скласти іспит, використовуючи платформу.

Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту. Рівень володіння державною мовою підтверджує державний сертифікат. Запис про видачу державного сертифіката заноситься Комісією до Реєстру державних сертифікатів.

Хто надає роз’яснення щодо процедури іспиту?

Уповноважені установи (організації), які проводять іспити на рівень володіння державною мовою, не надають роз’яснень щодо оцінювання іспитових робіт претендентів, рішень Комісії щодо встановлення результатів іспиту, процедури подання скарг та оскарження результатів іспиту.

Основне призначення уповноважених установ (організацій) – забезпечити належні матеріально-технічні та організаційні умови для проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Їхній обов’язок – ідентифікувати претендентів перед початком іспиту та супроводжувати технічно перебіг іспитової сесії.

Усі питання щодо організації та проведення іспитів, а також їхніх результатів слід спрямовувати на офіційні комунікаційні канали Комісії: [email protected], (044) 235-00-30.

Зі зразком іспитової роботи можна ознайомитися за покликанням», — сказано у роз’ясненні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що РАУ включила документи про знання української мови до умов допуску до кваліфіспиту.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших події.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду