Видають «перепустки»: як окупанти проводять «фільтрацію» українців на тимчасово захоплених чи оточених територіях

13:53, 5 мая 2022
Громадян, які не пройшли «фільтрацію», відвозять у невідомому напрямку.
Видають «перепустки»: як окупанти проводять «фільтрацію» українців на тимчасово захоплених чи оточених територіях
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповідає, що згідно з отриманою від партнерських правозахисних організацій інформацією окупантами утворена розгалужена мережа місць для «фільтрації» українців.

Як зазначає Денісова, на тимчасово окупованій території в Донецькій області фільтрацію проводять у міських та районних відділах так званого «МВС ДНР» у Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Старобешові, Мангуші, Бугасі, Безіменному, а також у фільтраційних таборах у Докучаєвську, Микільському, Мангуші, Безіменному, Ялті (Мангушівський район), у Донецькому слідчому ізоляторі (для фільтраційних заходів виділено окремий поверх), де процедура фільтрації жорсткіша.

На тимчасово окупованій території в Луганській області «фільтрацію» проводять у міських та районних відділах так званого «МВС ЛНР», а також у «фільтраційних таборах» у Перевальському районі Луганської області, розташованому на базі колишньої Чорнухінської виправної колонії № 23 (для «фільтраційних» заходів виділений окремий поверх).

Джерело фото: Людмила Денісова / Facebook

«"Фільтрації" піддають громадян, яких вивезено або які самостійно залишили населені пункти, де ведуться бойові дії або потрапили під тимчасову окупацію. Ця процедура проводиться перед примусовою депортацією до РФ.

Не підлягають "фільтрації" мешканці, які мають паспорти псевдо державних утворень "ЛДНР" та РФ.

Метою "фільтрації" є проведення перепису вцілілого населення для зачистки неблагонадійних згідно із наданими колаборантами списками працівників державних установ, комунальних служб, учасників АТО/ОСС, українських активістів та перевірка людей на лояльність до російської влади.

В рамках цієї процедури представники псевдореспублік, співробітники ФСБ РФ допитують громадян, проводять процедуру дактилоскопії, перевіряють мобільні телефони - контакти, листування, фото, відео, активність у соціальних мережах на предмет "лайків та репостів" проукраїнських сторінок. Також проводять огляд тіла на наявність татуювань.

Деяким людям доводиться чекати на цю процедуру кілька діб.

У разі проходження "фільтрації" людині видається "перепустка", яка дає право пересуватися територією самопроголошених "ЛДНР".

В подальшому громадян України відправляють до економічно депресивних районів РФ. При цьому, українці отримують документи, що забороняють виїзд із російських регіонів протягом двох років.

Громадян, які не пройшли "фільтрацію", відвозять у невідомому напрямку. Жодної інформації про них немає.

У "фільтраційні табори" поміщаються чоловіки призовного віку, найчастіше учасники АТО/ООС, колишніх військовослужбовців та правоохоронців, проукраїнських активістів.

Однією з цілей приміщення та утримання чоловіків у цих «таборах» є поповнення обмінного фонду. Там всі чоловіки зазнають тортур і знущань, утримуються в нелюдських умовах», - розповідає Денісова.

Джерело фото: Людмила Денісова / Facebook

Крім того, ми писали, що звільнені з полону РФ українці розповіли про тортури.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Фріс
    Ігор Фріс
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Ян Бескровний
    Ян Бескровний
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Любов Токмілова
    Любов Токмілова
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Наталія Савицька
    Наталія Савицька
    суддя Сумського окружного адміністративного суду