Україна проходить оцінку готовності приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту

12:55, 23 июня 2022
Розпочинає роботу фінальна оціночна місія ЄС щодо готовності України приєднатися до NCTS.
Україна проходить оцінку готовності приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту

23 червня розпочала роботу фінальна оціночна місія Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), основним завданням якої є експертиза готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Про це повідомив Сергій Демченко, директор департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби.

За результатами місії буде ухвалено рішення щодо можливості приєднання України до Конвенцій.

Зазначається, що місія триватиме дистанційно, 23 та 24 червня 2022 року. За ці два дні експерти DG TAXUD планують оцінити прогрес з часу проведення попередньої оціночної місії у листопаді 2021 року та виконання наданих тоді рекомендацій.

Як зазначила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, експертиза проводитиметься за ключовими напрямками функціонування системи. Україна має презентувати, як забезпечено спільний транзит законодавчо та організаційно відповідно до вимог DG TAXUD.

Зокрема, як застосовується NCTS митницею відправлення та митницею призначення, як працює команда реалізації проекту та як відбувається взаємодія з питань спільного транзиту на різних рівнях. Також маємо представити відповідальних за найважливіші напрямки у складі національної команди NCTS (національного та регіональних координаторів), роботу служби підтримки з питань спільного транзиту, можливості застосування фінансових гарантій як фінансовими установами, так і трейдерами. Крім того,  від України очікують представлення плану ІТ безпеки функціонування NCTS в Україні, у тому числі з урахуванням нових викликів, спровокованих російською агресією. Буде продемонстровано готовність до міжнародного застосування NCTS в контексті виконання митницями на українсько-європейському кордоні функцій митниці транзиту. Одна із принципових позицій оцінки – готовність впровадити NCTS Фаза 5 до кінця 2023 року.

«Україна проходить таку серйозну оцінку в той час, коли на її території тривають воєнні дії. Це рідкісний випадок, коли країна провадить таку багатовимірну підготовку під час війни. Саме тому, що Україна була дуже рішуча у своїх намірах продовжувати інтенсивну підготовку до вступу до Конвенції, міжнародні партнери, у тому числі й Програма EU4PFM, продовжили фінансову, технічну та експертну підтримку на цьому шляху», - зазначив Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з питань митниці.

Раніше ми писали, що Україна повністю готова приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Князевич
  Руслан Князевич
  член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Світлана Кулікова
  Світлана Кулікова
  суддя Київського апеляційного суду
 • Валерій Журавель
  Валерій Журавель
  суддя Київського окружного адміністративного суду
 • Валерій Кузьменко
  Валерій Кузьменко
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Юрій Чумак
  Юрій Чумак
  суддя Касаційного господарського суду Верховного Суду
загрузка...