Як працюватиме електронний моніторинг як елемент пробації

17:58, 22 мая 2019
Директор ДУ «Центр пробації» Олег Янчук в інтерв’ю «Право TV» розповів про особливості впровадження електронного моніторингу в Україні.
Як працюватиме електронний моніторинг як елемент пробації

Електронний моніторинг, тобто застосування засобів електронного контролю за особами, які перебувають на пробації  це один з міжнародних, зокрема європейських стандартів пробації, що запускають і в Україні. Директор ДУ «Центр пробації» Олег Янчук в інтерв’ю «Право TV» розповів про особливості впровадження електронного моніторингу в нашій державі.

Найбільш цікавим для України виявився досвід Латвії з роботи електронного моніторингу, де також діяли у співпраці з місією норвезьких радників з питань пробації в рамках проекту NORLAU.

Зазвичай електронний моніторинг застосовується до осіб, які не становлять серйозної суспільної небезпеки, а також після звільнення з місць позбавлення волі у період невідбутої частини покарання. Порушення особою певних умов, що накладає на неї електронний моніторинг, тягне за собою накладення санкцій та повернення в тюрму.

Нагадаємо, раніше експерт Консультативної місії Європейського Союзу Вадим Човган на питання, відповів, що «електронний моніторинг як запобіжний захід, який має виконувати Національна поліція, на сьогоднішній день практично не працює. Електронні браслети, що були придбані за часів прийняття нового КПК, який передбачив можливість електронного моніторингу, майже всі вийшли з ладу, тож сьогодні просто немає браслетів, щоб їх застосовувати. Отже, це питання матеріально-технічної бази, законодавства та конкретних кроків».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з Вищим антикорупційним судом: думки учасників конституційного провадження
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Людмила Охримчук
  Людмила Охримчук
  судья Верховного Суда Украины
 • Любовь Горняк
  Любовь Горняк
  судья Одесского апелляционного суда
 • Вячеслав Россолов
  Вячеслав Россолов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Руслан Лидовець
  Руслан Лидовець
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
загрузка...