Жінки зможуть самостійно визначати момент початку відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами — законопроект

18:04, 15 травня 2023
У Раді хочуть оптимізувати ситуацію з відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами.
Жінки зможуть самостійно визначати момент початку відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами — законопроект
Фото: dtkt.ua

В Верховній Раді зареєстрували законопроект №9271, яким пропонується надати можливість жінкам за їхнім бажанням та при відсутності медичних протипоказань самостійно визначати момент початку відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами та переносити невикористані дні відпустки (із 70 днів до пологів) на період після пологів. При цьому загальна тривалість такої відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься. Про це повідомила народна депутатка України від партії «Слуга народу» Марина Бардіна у своєму блозі.

«До прикладу, жінка зможе використати 20 днів відпустки (із 70 гарантованих законодавством до моменту пологів) до очікуваної дати пологів та решту 106 днів (замість виділених зараз 56 днів) — після. Загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Якщо ж жінка народила двох дітей або пологи пройшли із ускладнення, вона зможе так само розподілити належні їй 140 днів відпустки: наприклад, 30 днів — до пологів та 110 днів після.

Якщо жінка хотітиме розпочати свою відпустку, як і зараз, за 70 днів до очікуваної дати пологів — вона теж матиме таку можливість.

У часи глобальних перетворень та викликів завдання держави — гарантувати захист прав людини, але не створювати бюрократію. Жінки, котрі бажають поєднувати оплачувану роботу та материнство, повинні мати усі ресурси для реалізації такого вибору. Від цього виграють і працівниці, і бізнес, і сама держава. Держава має бути зацікавленою у створенні умов, комфортних для народження дітей, та піклуватися про сімейну політику, адже за цим майбутнє нашої країни.

Гнучкість у регулюванні трудових відносин, рух назустріч інтересам працівників та бізнесу, як і пошук компромісів, мають стати основою відбудови української економіки», - зазначила Марина Бардіна.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду