Крижина розміром з Лондон: в Антарктиці відколовся гігантський айсберг, фото

18:56, 24 січня 2023
Подія не пов'язана зі зміною клімату.
Крижина розміром з Лондон: в Антарктиці відколовся гігантський айсберг, фото

В Антарктиці відколовся гігантський айсберг. Розміром він завбільшки з Лондон. Про це повідомляє BBC.

Так, датчики британської дослідницької станції Галлей на поверхні шельфового льодовика Брант підтвердили розкол пізно в неділю, 22 січня, між 19:00 та 20:00 за Гринвічем.

Британська антарктична служба (BAS) інформує, що айсберг площею майже 1550 квадратних кілометрів відірвався від шельфового льодовика Бранта товщиною 150 метрів. Величезна льодова гора відкололася, коли тріщина Прірва-1 повністю пройшла через шельфовий льодовик.

У BAS заявляють, що це не пов'язано зі зміною клімату. Мовляв, подія  є «частиною природної поведінки льодового шельфу Бранта».

«Наші гляціологи та оперативні групи чекали цієї події. Вимірювання шельфового льодовика проводяться кілька разів на день за допомогою автоматизованої мережі високоточних GPS-інструментів, які оточують станцію. Вони вимірюють, як шельфовий льодовик деформується та рухається», - каже директор BAS, професор Дам Джейн Френсіс.

У службі наголосили, що це вже другий великий відкол айсберга у цьому районі за останні два роки. Він стався за 10 років після того, як вчені BAS уперше виявили збільшення великих тріщин у льоду.

Станція Галлей розташована за 20 кілометрів від лінії розриву. Там перебуває 21 працівник. Наразі їм нічого не загрожує, а тому науковці продовжать свою роботу до початку лютого. Втім, у разі небезпеки, станцію зможуть відсунути від краю льодовика.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Анатолій Сандурський
    Анатолій Сандурський
    заступник Голови Служби безпеки України України