Раді пропонують підтримати законопроєкт щодо відновлення рівного доступу чоловіків та жінок до вищих офіцерських посад

11:04, 5 жовтня 2022
Згідно з проєктом чоловіки і жінки-військовослужбовці повинні мати рівний доступ до вищих офіцерських посад з обов’язковим дотриманням принципу уникнення дискримінації за ознаками статі.
Раді пропонують підтримати законопроєкт щодо відновлення рівного доступу чоловіків та жінок до вищих офіцерських посад
Джерело фото: Depositphotos

Комітет Верховної ради з питань національної безпеки та оборони підтримав у першому читанні законопроєкт №5713 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, який передбачає зрівняння в правах чоловіків та жінок-військовослужбовців у сфері соціального захисту та можливість рівного доступу до вищих офіцерських посад.

Проєктом закону пропонується зрівняння прав чоловіків та жінок-військовослужбовців у сфері соціального захисту, а саме забезпечити їм однакові можливості щодо отримання санаторно-курортного лікування, надати рівне право в мирний час та з деякими обмеженнями під час дії особливого періоду, воєнного стану на використання відпустки для догляду за дитиною, включно з виплатою грошової компенсації під час звільнення за всі невикористані дні щорічної додаткової соціальної відпустки.

Також запропоновано надавати військовослужбовцям відпустку при народженні дитини, що передбачена статтею 19-1 Закону України «Про відпустки», зі збереженням грошового забезпечення не лише в мирний час, а й в особливий період та під час  воєнного стану.

Речове, медичне, психологічне та соціальне забезпечення військовослужбовців, відповідно до проєкту має здійснюватися з урахуванням потреб жінок і чоловіків.

Крім цього, чоловіки і жінки-військовослужбовці згідно з проєктом повинні  мати рівний доступ до вищих офіцерських посад з обов’язковим дотриманням принципу уникнення дискримінації за ознаками статі. Як зазначається у пояснювальній записці, «через технічну помилку було впроваджено обмеження на заміщення посад» військовослужбовцями жінками

Також в разі підтримки законодавчого акта за фактами дискримінації за переконаннями та ознаками, що визначені статтею 24 Конституції України, а також сексуальних домагань службові розслідування повинні проводитися в обов’язковому порядку задля належного реагування на такі випадки, що узгоджується з міжнародними зобов’язаннями України.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується надати можливість військовослужбовцями під час війни йти у відпустку без пояснення причин.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Аркадій Бущенко
    Аркадій Бущенко
    суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
  • Ірина Васильєва
    Ірина Васильєва
    суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду