Зеленський підписав закон, який передбачає можливість сплати пенсійних внесків за родичів

15:19, 24 листопада 2022
Законом надається можливість родичам застрахованих осіб сплатити за них внески до Пенсійного фонду, необхідні для отримання пенсії.
Зеленський підписав закон, який передбачає можливість сплати пенсійних внесків за родичів
Джерело фото: slovoidilo.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7649 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні, яким пропонується дозволити українцям з 16 років добровільно сплачувати внески до Пенсійного фонду на майбутню пенсію та передбачити можливість сплати пенсійних внесків за родичів.

Підписаним законом внесено зміни до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” та визначено, що особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі, мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно договору, що укладається з Пенсійним фондом України. Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можна укласти в електронній формі через Портал "Дія", у тому числі з використанням мобільного додатка "Дія" або вебпортала електронних послуг Пенсійного фонду.

Зміни також передбачають можливість укладення такого договору на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).

Крім цього, законом визначено, що особа, яка відповідає критеріям документа, може самостійно визначати розмір страхових внесків та періодичність їхньої сплати. Форма договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та порядок його укладення затверджуватимуться Пенсійним фондом України.

Суми сплачених страхових внесків зараховуватимуться за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду, а у разі, якщо з урахуванням фактично сплаченого за особу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідний місяць сума заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески, перевищуватиме максимальну величину заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, кошти зараховуються в рахунок наступного за таким місяця.

Слід заначити, що відповідно до статті 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначені у цій статті особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі або в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах, відповідно до укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, згідно із Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Водночас чинний порядок добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, поміж іншого, передбачає необхідність підтвердження того, що особа не перебуває у трудових відносинах з роботодавцями та не належить до платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що, за словами авторів закону, суттєво ускладнює можливість добровільного приєднання до системи пенсійного страхування. Підписаний закон знімає це обмеження.

Підтриманим Главою державою документом також  передбачена можливість сплати пенсійних внесків за родичів.

«Ми свідомі того, що будуть люди передпенсійного віку, які опиняться без роботи. І, звісно, що їм працевлаштуватися буде дуже важко. Тому ми надаємо можливість або їм самим, або навіть їхнім рідним за них заплатити страхові внески, аби ці люди змогли вчасно вийти на пенсію», - пояснила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Пенсійний фонд у липні повідомив про середню чисельність пенсіонерів та середній розмір пенсій.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Клименчук
    Наталія Клименчук
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Євген Мартинов
    Євген Мартинов
    голова Шевченківського районного суду міста Києва
загрузка...