Випускник військової кафедри заявив в суді, що не здатен командувати військовим підрозділом і попросив засудити його

12:00, 12 лютого 2023
Втім, суд відмовив у затвердженні угоди про визнання винуватості.
Випускник військової кафедри заявив в суді, що не здатен командувати військовим підрозділом і попросив засудити його
Джерело фото: kapelanstvo.info
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Цікаву справу щодо ухилення від мобілізації розглянув у січні Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області.

Як зазначено у матеріалах справи, 1 вересня 2022 року мешканець міста Новоград-Волинський Олексій Б., як військовозобов’язаний, пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до військової  служби.

В той же день Олексію Б. вручили повістку про збір та відправку до лав Збройних Сил по мобілізації. 11 вересня Олексій Б. мав з’явитись у місцевий районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки для подальшого проходження служби.

Втім, у назначений день та час Олексій Б. у центр комплектування не з’явився, що було розцінене як намагання ухилитись від призову на військову службу.

Дії Олексія Б. були кваліфіковані за ст. 336 КК, тобто ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

5 січня 2023 року Олексій Б. уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Згідно з угодою, Олексій Б. визнавав себе винуватим та «отримував» покарання у вигляді 3,6 років позбавлення волі з випробувальним терміном, тобто «умовно».

В судовому засіданні обвинувачений, адвокат та прокурор попросили суд затвердити угоду.

Втім, надаючи суду пояснення, Олексій Б. розповів, що під час навчання в університеті він пройшов підготовку на військовій кафедрі та отримав офіцерське звання.

Також, Олексій Б. розповів, що вважає себе непридатним для військової служби за станом здоров’я, морально-діловими якостями та рівнем професійної підготовки. Олексій Б.  зазначив про власну некомпетентність у військовій справі, що, на його думку, виключає його можливу участь у бойових діях як командира будь-якого військового підрозділу.

Заслухавши обвинуваченого, суд все ж дійшов висновку, що Олексій Б. фактично не визнав себе винуватим, оскільки знайшов виправдання своїм діям та заперечив наявність підстав для мобілізації до лав Збройних Сил, хоча Олексій Б. пройшов навчання на військовій кафедрі та є офіцером запасу.

У підсумку суд дійшов висновку, що зазначена угода про визнання винуватості «не відповідає інтересам суспільства» та відмовив у затверджені угоди.

Автор: В’ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Кухар
  Наталія Кухар
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Олексій Крестьянінов
  Олексій Крестьянінов
  заступник голови Східного апеляційного господарського суду
 • Дмитро Лук’янов
  Дмитро Лук’янов
  заступник голови Вищої ради правосуддя
 • Валерія Чорна
  Валерія Чорна
  суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду