Суддів вищих спецсудів переведуть в апеляцію без конкурсу?

10:46, 13 липня 2017
У поправках до процесуальних кодексів передбачений порядок переведення суддів ВГСУ, ВАСУ, ВССУ.
Суддів вищих спецсудів переведуть в апеляцію без конкурсу?
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На сайті парламенту опубліковані порівняльні таблиці поправок до законопроекту «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №6232 від 23 березня 2017 року.

Зокрема, врахована поправка народного депутата Василя Яніцького про те, щоб внести в ст. 82 Закону «Про судоустрій і статус суддів» зміни, додавши, що суддя «може бути переведений без конкурсу до суду нижчестоящого або того ж рівня».

Нагадаємо, що після створення Верховного Суду вищі спеціалізовані суди мають бути ліквідовані, тому іншого шляху, крім звільнення, у суддів цих судів не буде.

Деякі з суддів ВГСУ, ВАСУ, ВССУ не пішли на конкурс до Верховного Суду, а хтось пішов на конкурс, пройде всі етапи, але не переможе по рейтингу (не увійде в 30-ку).

Є й кілька суддів, у яких не вистачало стажу для того, щоб претендувати на участь в конкурсі.

На даний момент ст. 82 Закону «Про судоустрій і статус суддів» говорить про можливість переведення судді з посади на посаду, зокрема, в разі ліквідації суду або призупинення роботи суду суддя може бути переведений без конкурсу, але в суд того ж рівня.

У зв'язку з цим додавання норм про те, що суддя ВГСУ, ВАСУ, ВССУ «може бути переведений без конкурсу до суду нижчестоящого або того ж рівня» сприятиме врегулюванню ситуації, і судді цих судів при бажанні зможуть перейти до апеляційних судів без конкурсу.

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Тітов
    Олександр Тітов
    суддя Харківського окружного адміністративного суду