Прогноз оптимістичний: у держави буде ресурс для проходження опалювального сезону

13:32, 5 серпня 2022
Стосовно наявності ресурсу поки що прогноз оптимістичний, якщо не буде якихось форс-мажорних обставин, пов’язаних із війною, – нардеп.
Прогноз оптимістичний: у держави буде ресурс для проходження опалювального сезону
Джерело фото: Depositphoros.com

Народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова парламентського підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Андрій Жупанин сказав, що в Україні буде газ, щоб нормально пройти зиму, а ціна на тепло для населення не зростатиме.

Про це повідомляє сайт «Слуги народу».

«В Україні суттєво впало споживання газу. Видобуток теж впав, але не так сильно, як споживання. Різниця між споживанням та видобутком, за прогнозами Міністерства енергетики становитиме 3-4 млрд кубометрів газу», – пояснив Жупанин.

Крім того, за його словами, уряд вже виділив кошти для закупівлі ще 3-4 млрд кубометрів газу закордоном, а також розглядає можливість закупівлі українського газу у приватних видобувальників.

«Тому стосовно наявності ресурсу поки що прогноз оптимістичний, якщо не буде якихось форс-мажорних обставин, пов’язаних із війною», – запевняє депутат.

Але він констатує, що постачання газу споживачам може бути проблематичним, зокрема у регіонах, де тривають бойові дії.

«На прифронтових територіях вже є проблеми з постачанням газу, оскільки перебивають газопроводи, а ремонтувати їх досить важко. Тож зараз там практично неможливо обіцяти споживачам безперебійне постачання», – сказав Жупанин.

Водночас він нагадав, що ціна на газ та тепло для населення не зростатиме.

«Минулого тижня ми у парламенті прийняли законопроєкт, який забороняє підіймати ціни на газ та тепло для населення. Ми розуміємо, що у людей мало ресурсів, щоб сплачувати вартість послуг навіть за теперішніми тарифами. Тому важливо залишити старі ціни, й це можливо зробити за рахунок субсидіювання з боку держави», – заявив голова профільного підкомітету.

Також ми писали, що Україна скоротила споживання газу через війну з РФ у середньому на 40% - міністр.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Зеленський: маємо доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду, створивши спецтрибунал
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Татаринов
    Дмитро Татаринов
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Соломко
    Ірина Соломко
    суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
загрузка...