Прозорі механізми для отримання права на розміщення МАФів та парковок: що пропонує законопроєкт

21:21, 4 грудня 2023
Законопроєкт пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, щоб зробити правила користування державною та комунальною землею зрозумілішими.
Прозорі механізми для отримання права на розміщення МАФів та парковок: що пропонує законопроєкт
Ілюстративне зображення / фото взяте з інтернету
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №10308, який має на меті запровадити прозорі та конкурентні механізми отримання права на розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності (МАФів) на державних і комунальних землях та майданчиках для паркування транспортних засобів.

Про це повідомила народна депутатка Олена Шуляк.

Що пропонує законопроєкт:

– спрощення і врегулювання питань та процедур, пов’язаних з розміщенням МАФів та майданчиків для платного паркування транспортних засобів;

– встановлення прозорої, законодавчо визначеної процедури розміщення МАФів та парковок на державних та комунальних земельних ділянках через конкурентні онлайн-аукціони. За результатами електронних торгів особа, що запропонувала найвищу ціну, отримує право на розміщення таких об’єктів. Це дозволить зробити процеси конкурентними та позбавить їх корупційних ризиків;

– запровадження прозорих та конкурентних механізмів доступу суб’єктів господарювання до отримання права на розміщення МАФів та майданчиків для паркування транспортних засобів.

Також законопроєкт пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, щоб зробити правила користування державною та комунальною землею зрозумілішими.

«Зокрема, ці зміни встановлюють однакові правила для укладання угод щодо використання землі для розміщення МАФів та парковок. Це усуне непорозуміння, які виникали на різних рівнях підзаконних актів уряду та регіональних актів органів місцевого самоврядування», - сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Сьогодні день народження святкують
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова