Верховна Рада схвалила збільшення штрафів за нерозмитнені автомобілі

17:59, 8 ноября 2018
Цей законопроект підтримали 245 народних обранців.
Верховна Рада схвалила збільшення штрафів за нерозмитнені автомобілі

Депутати Верховної Ради України розглянули правки до законопроекту про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України №8488. Цей законопроект підтримали 245 народних обранців, передає прес-служба Ради.

Прийнято Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

Законом розширено умови, які є підставою для подовження попередньо встановленого строку тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення, а саме зберігання таких транспортних засобів під митним контролем, здійснення інших операцій з такими транспортними засобами у випадках, передбачених Митним кодексом України.

Законом встановлено що:

 • митне оформлення транспортних засобів може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів України з пред’явленням їх цьому органу;
 • додаткові умови тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів, а саме: тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування у кількості більше однієї одиниці дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу;
 • тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України транспортних засобів комерційного призначення при виконанні ними своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами із підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу;
 • транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 днів, підлягають державній реєстрації тощо.

Законом встановлено, що «переміщення транспортних засобів особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України здійснюється у строки, встановлені статтею 95 цього Кодексу».

З метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України та/або поміщених у митний режим транзиту, між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою України та органами Національної поліції здійснюється автоматизований обмін інформацією про такі транспортні засоби та осіб, які їх ввозили чи поміщували в митний режим транзиту.

Законом підвищено діючі штрафи до більш значимих сум і скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року і бути притягненим до відповідальності лише один раз. 

Законом встановлено: якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.

Передача транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, за винятком випадків, коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідні зміни внесено до Митного кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про державну прикордонну службу України», «Про дорожній рух», «Про Національну поліцію», «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

В свою чергу голова профільного комітету, представник «БПП» Ніна Южаніна повідомила, що законопроектом передбачається збільшення діючих штрафів «до більш значних сум». Також нівелюється норма, яка дозволяла порушувати весь час протягом року митні правила і бути притягнутим до відповідальності тільки один раз за 8500, передає «Страна».

«Великі штрафи покликані для того, щоб уникнути таких порушень, які зараз спостерігаються в країні», - заявила вона.

В Адміністративному кодексі України передбачили, що управління автомобілем, який з порушенням ввезли в Україну в режимі транзиту спричинить штраф 8500 грн, а повторне порушення протягом року - 17 тис. грн. з позбавленням права керування на один рік з платним вилученням автомобіля або без такого.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизом легкових транспортних засобів (реєстр. №8487) прийнятий в четвер, 8 листопада, у другому читанні.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що приготувала друга хвиля акції «Урок справедливості» для школярів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бутенко
  Владимир Бутенко
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины
 • Светлана Логинова
  Светлана Логинова
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Анатолий Степанюк
  Анатолий Степанюк
  судья Шестого апелляционного административного суда