Курс на ЄС та НАТО: Парубій підписав закон

19:28, 7 февраля 2019
Від зазначив, що цей крок буде високо оцінений майбутніми поколіннями українців.
Курс на ЄС та НАТО: Парубій підписав закон

Закриваючи вечірнє пленарне засідання у четвер, 7 лютого голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав ухвалені зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО і повідомив, що розгляд конституційних змін відбувається за окремою процедурою, аніж усі інші законодавчі акти — на них не поширюються норми про постанови, які можуть скасовувати їх дію. Про це повідомляє прес-служба Ради.

Таке роз’яснення, за його словами, надали Головне юридичне управління апарату Верховної Ради України і Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України у відповідь на намагання окремих народних депутатів зареєструвати постанову про скасування результатів сьогоднішнього голосування. Відповідно до ч. 11 ст. 49 Закону «Про Регламент Верховної Ради України», голова Верховної Ради має право невідкладно підписати зміни до Конституції, ухвалені на сьогоднішньому ранковому засіданні.

«Колеги, ми всі мріяли про той шлях, — наголосив А. Парубій і нагадав, що ще у 1989 році виступав за вступ України в НАТО, коли ще не було незалежної держави. — І наші мрії збулись сьогодні, коли ми всі разом, гуртом показали єдність у парламенті».

Голова Верховної Ради підкреслив: «Попри президентські вибори, попри суперечки і емоції ми ще раз показали: Верховна Рада України займає єдину державницьку позицію, коли йдуть виклики перед Україною, коли йдеться про майбутнє нашої державності. Ми зробили цивілізаційний вибір. Я переконаний: тепер він незворотній, ніхто не зможе його змінити».

На переконання Парубія, з роками цей крок буде гідно оцінений майбутніми поколіннями українців. «Тому я невідкладно підписую Закон України №9037 про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО і передаю його на підпис Президентові», — наголосив голова парламенту і привітав усіх українців з надзвичайно важливим і успішним історичним днем.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Рада ухвалила законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ректор Національної академії прокуратури про інновації в освіті та зміни в законодавстві
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Боровков
    Дмитрий Боровков
    судья Зализнычного районного суда Львова