Закон про мову: майже всі фракції підтримали документ

14:13, 11 марта 2019
Питання закону про мову розглядала погоджувальна рада ВРУ.
Закон про мову: майже всі фракції підтримали документ

Погоджувальна рада ВРУ підтримала розгляд у парламенті законопроекту №5670-д (проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної). Про це повідомляє Telegram-канал PolitEyes.Рада.

У повідомленні зазначається, що це рішення підтримали майже всі групи та фракції. Проти розгляду цього законопроекту виступили тільки депутати з Опоблоку.

«Біснуються якраз ті, хто протягом століть знищував українську ідентичність, хто протягом століть валуєвськими указами русифікував Україну і Київ і всю нашу державу протягом Радянського Союзу, і тому тепер у вас така велика ненависть і злість. Я хочу повідомити, що так само, як були прийняті декомунізація, закони про освіту, про квоти, про церкву, коли ви біснувалися, так само буде прийнято і закон про українську мову. Це обов’язок українського парламенту. І ні ваше біснування, ні ваша ненависть не зупинять ані мене, ані український парламент», — заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у жовтні 2018 року він був прийнятий у першому читанні. Документ передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Також ми повідомляли, що в Раді зареєстровано законопроект, який передбачає покарання для нардепів за прогули. Проект закону про внесення змін до КУпАП передбачає покарання для депутатів у вигляді громадських робіт.

Окрім того, Верховна Рада схвалила законопроект про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Александр Новиков
  Александр Новиков
  председатель Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции
 • Сергей Еремейчук
  Сергей Еремейчук
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Галина Диброва
  Галина Диброва
  член Рады судей Украины, судья Юго-западного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...