Нацкомісія з цінних паперів не має права порушувати нотаріальну таємницю — НПУ

17:08, 8 апреля 2021
НПУ просить виключити із законопроекту деякі положення і не порушувати гарантії реалізації та захисту конституційних прав в Україні.
Нацкомісія з цінних паперів не має права порушувати нотаріальну таємницю — НПУ

Член Ради Нотаріальної палати України, голова ВККН, голова відділення НПУ в Рівненській області, голова Комісії НПУ з аналітично-методичного забезпечення Інна Бернацька та начальник Відділу методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи НПУ Альона Стельникович 7 квітня взяли участь у засіданні підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів (деривативи) Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Під час засідання підкомітету, яке відбулося в режимі відеоконференції, обговорювалися законопроекти щодо створення Національної комісії з цінних паперів та бірж, передає офіційний сайт НПУ.

Представляючи інтереси нотаріальної спільноти, Інна Бернацька та Альона Стельникович повідомили, що НПУ провела правову експертизу законопроекту № 4684 «Про Національну комісію з цінних паперів та бірж» у частині доступу до нотаріальної таємниці.

Законопроектом пропонується встановити, що у приміщеннях нотаріусів (як в осіб, пов’язаних із проведенням операцій на ринках капіталу та організованих товарних ринках) вказаною Комісією можуть проводитися виїзні інспекції.

НПУ наголошує, що нотаріус не є учасником ринку капіталу та/або організованих товарних ринків, а отже не може підпадати під здійснення будь-яких заходів державного регулювання на цих ринках.

Проведення інспекцій у приміщенні нотаріуса спричинить порушення нотаріальної таємниці та поставить під загрозу збереження архіву та документів нотаріального діловодства, які є власністю держави відповідно до статті 14 Закону України «Про нотаріат».

Законопроект передбачає доповнення статті 8 Закону України «Про нотаріат» частиною сьомою такого змісту: «Подання нотаріусом у випадках, передбачених статтями 39 та 40 Закону України «Про Національну комісію з цінних паперів та бірж», інформації на запит (вимогу) Національної комісії з цінних паперів та бірж не є порушенням нотаріальної таємниці». Вказане положення законопроекту нівелює принцип нотаріальної таємниці.

Представники НПУ роз’яснили учасникам засідання підкомітету, що надання Національній комісії з цінних паперів та бірж повноважень щодо проведення інспекцій у приміщенні нотаріуса та отримання інформації, яка становить нотаріальну таємницю, є неприпустимим, адже:

– суперечить Закону України «Про нотаріат»;

– не відповідає завданням Комісії;

– є втручанням у роботу нотаріуса;

– нівелює принцип нотаріальної таємниці;

– ставить під загрозу збереження архіву та документів нотаріального діловодства, які є власністю держави;

– порушує права громадян та бізнесу;

– суперечить Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС.

НПУ просить виключити із законопроекту вищевказані положення та не порушувати гарантії реалізації та захисту конституційних прав в Україні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що з 5 квітня по 16 квітня працівники Апарату Нотаріальної палати України переводяться на віддалену (дистанційну) роботу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...