ВРП підтримує законопроект про засади держполітики перехідного періоду

17:21, 7 июня 2021
Законопроектом окреслені засади відновлення правосуддя на деокупованих територіях.
ВРП підтримує законопроект про засади держполітики перехідного періоду
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Підготовка законопроекту «Про засади державної політики перехідного періоду», який  охоплює різні сфери здійснення державної політики: економічні відносини, доступ до правосуддя, питання інформаційної безпеки, формування кадрового резерву тощо, є дуже важливим кроком, оскільки його прийняття дасть можливість покращити регулювання, усунути колізії та розбіжності в законодавстві, сприятиме захисту прав та свобод громадян України тощо. Про це йдеться у консультативному висновку щодо законопроекту, надісланого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Законопроектом пропонується визначити засади державної політики перехідного періоду, він спрямований на уніфікацію підходів до деокупації тимчасово окупованих територій, а також реінтеграцію цих територій та їх мешканців. Законопроект впорядковує існуючу профільну термінологію, що дасть змогу усунути розбіжності між визначеннями в різних нормативно-правових актах, а також запроваджує нові терміни. Пропонується розподіл регулювання на конфліктний та постконфліктний періоди, що дасть можливість визначити певний алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їх мешканців, деокупації тимчасово окупованих територій, включаючи питання демілітаризації, розв’язання гуманітарних проблем, відновлення правосуддя тощо.

На думку авторів законопроекту, його прийняття створить цілісне законодавче підґрунтя для реалізації державної політики перехідного періоду. Визначення основних аспектів постконфліктного регулювання дасть можливість як внутрішньо переміщеним особам, так і мешканцям тимчасово окупованих територій прогнозувати правові наслідки своїх дій та мати правомірні очікування щодо дій держави як протягом тимчасової окупації, так і після деокупації.

Законопроектом окреслені засади відновлення правосуддя на деокупованих територіях. Зокрема, статтею 40 передбачено:

     «1. Державна судова адміністрація України після деокупації відповідної території вживає заходів для відновлення належних умов діяльності місцевих судів, апеляційних судів, територіальна підсудність яких поширюється на цю територію.

 1. В разі відновлення належних умов діяльності місцевого суду (апеляційного суду), територіальна підсудність якого поширюється на деокуповану територію, Державна судова адміністрація України направляє до Вищої ради правосуддя подання про можливість відновлення роботи цього суду.
 2. Місцевий суд (апеляційний суд) відновлює здійснення правосуддя за рішенням Вищої ради правосуддя.
 3. З дня відновлення здійснення правосуддя апеляційними судами, територіальна підсудність яких поширюється на тимчасово окуповані території, ці суди здійснюють апеляційний перегляд справ, розгляд яких здійснюється місцевими судами, тимчасова територіальна підсудність яких знаходиться у межах територіальної підсудності цих апеляційних судів.
 4. Правосуддя на деокупованих територіях здійснюється судами України».

Слід зазначити, що Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України при доопрацюванні законопроекту було враховано зауваження та застереження Вищої ради правосуддя щодо його попередньої редакції.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запросило до громадського обговорення законопроекту», — повідомили у ВРП.

Раніше ми писали, що Вища рада правосуддя звільнила у відставку двох суддів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Юрченко
  Валентина Юрченко
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олександр Мельник
  Олександр Мельник
  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду