Рада розглядає законопроекти щодо ЄСІТС та збільшення аліментів, трансляція

10:00, 10 сентября 2021
Депутати також розглянуть законопроект щодо закупівлі юридичних послуг Національним банком України.
Рада розглядає законопроекти щодо ЄСІТС та збільшення аліментів, трансляція

У п’ятницю, 10 вересня, проходить чергове пленарне засідання шостої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, яке розпочнеться годиною запитань до Уряду на тему: «Кримська платформа та її значення для консолідації міжнародних зусиль в процесі деокупації Криму. Візит Президента України до Сполучених Штатів Америки та його значення для України».

До розгляду у цей день заплановано проект Постанови «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проектів "Либідь" та "Циклон-4"», №5477.

Також планується розглянути ряд законопроектів у першому читанні, зокрема:

- «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі юридичних послуг Національним банком України», №5852;

- «Про внесення змін до деяких Законів України щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру», №3989;

- «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів», № 4669 і 4669-1;

- «Про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», №4286;

- «Про внесення змін до Закону України "Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту"», №3751;

- «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», №5433.

У другому читанні планується розглянути проекти Законів, серед яких:

- «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)», №3881;

- «Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо удосконалення діяльності, пов'язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв», №4079;

- «Про правила відбування адміністративного арешту», №3047а.

Також порядок денний містить ряд ратифікаційних законопроектів і проектів постанов про перейменування, зміну і встановлення меж населених пунктів.


12:42 Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук закрив пленарне засідання.


12:27 Верховна Рада підтримала направлення до Президента України три із п’яти запитів, поданих народними депутатами.


12:22 Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголошує депутатські запити. Для оголошення внесено 116 депутатських запитів.


12:21 Верховна Рада 307 голосами «за» прийняла у другому читанні і в цілому прийняла проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі, №3427.


12:19 Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо незаконного затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та інших представників корінного кримськотатарського народу Криму на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим державою-агресором Російською Федерацією, №6007, доповів народний депутат Ахтем Чийгоз.

293 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.


12:14 У першому читанні 288 голосами прийнято проект Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру, №3989.


12:08 Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проектів «Либідь» та «Циклон-4», №5477, доповів народний депутат Сергій Тарута.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді розглянути проект Постанови з урахуванням зауважень Комітету стосовно народного депутата України Тарути С.О. і прийняти рішення у сесійній залі.

За результатами голосування проект Постанови №5477 прийнято в цілому 281 голосом.


12:07 280 голосами «за» законопроект прийнято за основу.


11:53 Головуючий оголосив до розгляду проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі юридичних послуг Національним банком України, 5852.

Законопроект доповів народний депутат Данило Гетманцев.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу з його подальшим доопрацюванням


11:52 На цьому «година запитань до Уряду завершилася.


11:25 На запитання народних депутатів відповідають члени Уряду.

Запитання стосувалися: екологічного стану річок; підтримки вітчизняного промислового виробництва, зокрема локомотивів; підвищення пенсійного забезпечення; виплати субсидій і тарифної політики; фінансування будівництва нових атомних енергоблоків і виведення з експлуатації старих; підготовки міста Охтирка Сумської області до опалювального сезону; значення Кримської платформи для України; забезпечення ефективного керівництва підприємством АТ «Укрзалізниця»; ціни на газ для теплокомуненерго і тарифів для населення на опалення; фінансування у 2022 році перепідговки вчителів для Нової української школи, забезпечення виплати зарплат у четвертому кварталі 2021 році; розробки стимулюючої податкової політики для усього бізнесу; створення нових робочих місць у малому і середньому бізнесі; стратегії розвитку суднобудівної галузі; залишку коштів у Міністерстві охорони здоров’я і готовності до зростання захворюваності на COVID-19.


11:14 На запитання народних депутатів відповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.


11:01 Розпочалася «година запитань до Уряду».


10:46 Головуючий також повідомив про зміни у порядку денному, згідно з якими сьогодні народі депутати працюватимуть без перерви до 12 години 30 хвилин, о 12.30 – оголошення депутатських запитів, 13.00 - закінчення пленарного засідання.


10:35  Після закінчення перерви головуючий поінформував про досягнуті під час наради зміни у проведенні «години запитань до Уряду»: 10 хвилин – доповідь Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, 21 хвилини- запитання до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і 30 хвилин - запитання до членів Уряду.


10:11 Головуючий повідомив, що у сесійній залі присутні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та члени Кабінету Міністрів.

Із заявою від двох фракцій виступили народні депутати Інна Совсун., Артур Герасимов, Юлія Тимошенко. У заяві йшлося про вимогу опозиційних фракцій невідкладної інформації від Уряду про підготовку країни до опалювального сезону.

Головуючий оголосив перерву, запросивши на нараду представників депутатських фракцій і груп та Уряду.


10:02 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.


Раніше ми писали, що Рада підтримала зміни до законодавчих актів у зв'язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Клименчук
    Наталія Клименчук
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Євген Мартинов
    Євген Мартинов
    голова Шевченківського районного суду міста Києва
загрузка...