Пенсія в Україні: як обчислити розмір виплат

17:05, 8 июня 2019
Розмір пенсії визначається відповідно до ст.27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Пенсія в Україні: як обчислити розмір виплат

В Україні кожен громадянин може самостійно розрахувати розмір пенсії, яку він отримає за віком. Про це повідомляє прес-служба ПФУ.

Зазначається, що за наявності права на призначення пенсії її розмір визначається (відповідно до ст.27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон)

П = Зп х Кс, де:

П – розмір пенсії, у гривнях;

Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;

Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 Закону.

Коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п’яти знаків після коми за формулою (відповідно до ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон)

               См х Вс

     Кс = ————, де:

            100% х 12

Кс – коефіцієнт страхового стажу;

См – сума місяців страхового стажу;

Вс – величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках), яка за період участі в солідарній системі дорівнює 1%.

Коефіцієнт страхового стажу не може перевищувати 0,75, а з урахуванням підземного стажу та роботи за Списком № 1 – 0,85.

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшено на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що КСУ ухвалив рішення щодо конституційності положень закону про пенсійне забезпечення.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
КСУ: рішення про продовження строку тримання під вартою можна оскаржити в апеляції
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Николай Мазур
  Николай Мазур
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Александр Сарбей
  Александр Сарбей
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Алексей Резников
  Алексей Резников
  заместитель председателя Киевской городской государственной администрации