В РСУ розповіли, як судді не дати втягнути себе у конфлікт

14:00, 5 февраля 2019
Комітет з етики і врегулювання конфлікту інтересів надав кілька порад.
В РСУ розповіли, як судді не дати втягнути себе у конфлікт

Комітет з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Ради суддів України за результатами вивчення конфліктних ситуацій, що трапились минулого року в судах, зокрема Оріхівському районному суді Запорізької області, зробив кілька узагальнень. Суддям бажано дотримуватися порад, якщо в судовому процесі або поза ним виникають конфліктні ситуації. 

Зокрема, на сторінці Комітету в Facebook радять:

По-перше, ніколи не слід дозволяти втягувати себе в конфліктну ситуацію, яка заздалегідь може бути спровокована з метою дискредитації судді, як в процесі так і поза ним.

По-друге, не слід піддаватись на демонстративні дії певних осіб. Слід розуміти, що в цей час суддю можуть, наприклад, фіксувати на відео, яке потім буде поширене тільки у вигідному для певних осіб варіанті.

По-третє, якщо конфлікт вже почався та набирає обертів, слід зафіксувати дії осіб, які можуть свідчити про їх зухвалу поведінку та упереджене ставлення до судді. Наприклад, у деяких випадках сторони роблять кілька десятків заяв про відвід судді, що вже може свідчити про зловживання особою процесуальними правами та її незацікавленість у розгляді справи взагалі.

По-четверте, якщо вже певний інцидент у процесі чи поза ним трапився, то не слід чекати, коли ситуація набуде певного резонансу та одностороннього висвітлення. Одразу ж слід повідомити про те, що сталося, Раду суддів та Вищу раду правосуддя.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Податкові спори: погляд з Польщі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрей Осаулов
  Андрей Осаулов
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Богдан Лозинский
  Богдан Лозинский
  судья Франковского районного суда Львова
 • Валерий Картере
  Валерий Картере
  судья Высшего  хозяйственного суда Украины