Перерахунок пенсій військовослужбовцям: постанова Верховного Суду

17:42, 16 апреля 2019
Верховний Суд висловив позицію щодо врахування складових грошового забезпечення та індексації при перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Перерахунок пенсій військовослужбовцям: постанова Верховного Суду

Колегія суддів судової палати відступила від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах в частині відсутності підстав для включення певних складових до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Індексація має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. Водночас при обчисленні пенсії не враховується така складова грошового забезпечення, як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних або тих, що виплачуються раз на місяць.

Такий висновок не суперечить правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленій у постанові від 6 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ. Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.

З постановою Верховного Суду можна ознайомитись за посиланням

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала рішення ВС з питання, чи завжди первинні документи підтверджують фактичне постачання товарів

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Анастасія Радіна
  Анастасія Радіна
  голова член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики
 • Олександр Палінчак
  Олександр Палінчак
  заступник голови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Ігор Мустеца
  Ігор Мустеца
  заступник Генерального прокурора України в 2020 р.
 • Валентина Висоцька
  Валентина Висоцька
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Ольга Конюх
  Ольга Конюх
  суддя Господарського суду Київської області
загрузка...