Покарання для водіїв через неякісні дороги: новий законопроект

16:25, 18 апреля 2019
У Верховній Раді пропонують не притягувати до відповідальності водіїв, що здійснили вимушені правопорушення.
Покарання для водіїв через неякісні дороги: новий законопроект

17 квітня народний депутат Ігор Лапін подав на розгляд до Верховної Ради проект закону №10236 про внесення доповнення до ст. 286 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху.

Метою прийняття такого закону автор називає запобігання випадкам, коли водій притягається до кримінальної відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, яке скоєне вимушено через порушення відповідного законодавства іншими особами. В обґрунтуванні необхідності внесення відповідних змін та доповнень автор посилається на рішення Конституційного суду України та рішення Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі «Єлоєв проти України» та «Новік проти України».

На сьогоднішній день, відповідно до пп. «б» п. 2.3 Правил дорожнього руху, водій зобов'язаний, зокрема, бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну. П. 12.3 вказаних Правил передбачено, що у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.

Особливої актуальності набуває вказане питання у разі, коли у таких правопорушеннях водіїв компетентними органами встановлюється наявність складу злочину. На думку автора, у діючому законодавстві не враховується той факт, що особа може порушити правила дорожнього руху вимушено, через створення аварійної ситуації іншими учасниками дорожнього руху або ж внаслідок неналежного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів. На практиці це призводить до притягнення до кримінальної відповідальності водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху навіть у тих ситуаціях, коли водій об’єктивно не міг запобігти заподіянню тілесних ушкоджень або загибелі іншої особи.

Тому пропонується внести до ст. 286 Кримінального кодексу України наступне доповнення: «Звільняється від кримінальної відповідальності особа за вчинення злочину, передбаченого ч. 1–3 цієї статті, крім порушення правил експлуатації транспорту, якщо такий злочин вчинено у зв’язку з порушенням правил безпеки дорожнього руху іншими учасниками дорожнього руху або внаслідок незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» надавала читачам інформацію, як водіям доводити свою тверезість.

Також ми публікували роз’яснення ВС щодо кримінальної відповідальності за вимушене порушення ПДР.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Бабак
  Сергій Бабак
  голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
 • Людмила Здоровко
  Людмила Здоровко
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Світлана Марущак
  Світлана Марущак
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Наталя Волковицька
  Наталя Волковицька
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Дмитро Бездоля
  Дмитро Бездоля
  суддя Господарського суду Одеської області
загрузка...