Активи «Group DF» можуть бути поділені, — голова АМКУ

09:30, 13 июня 2019
Антимонопольний комітет провів розслідування діяльності «Group DF» та знайшов ознаки зловживання монопольним становищем.
Активи «Group DF» можуть бути поділені, — голова АМКУ

Антимонопольний комітет 24 травня 2019 року направив чотирьом компаніям з «Group DF», яка контролюються Дмитром Фірташем (3 заводи-виробники мінеральних азотних добрив та НФ «Трейдінг Україна»), попередні висновки за результатами проведеного розслідування.

 Висновки розслідування наступні:

      1. Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив.

  1. Зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об’єктом зловживань з боку зазначених компаній.

Підприємства «Group DF» купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну. Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що призводило до завищення вартості азотних добрив.

Додатково протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва, через свідоме непроведення розрахунків за поставки газу. Юридично такі дії можна кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив, констатував голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Всі 4 компанії-відповідачі отримали матеріали з результатами розслідування і наразі надіслали клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

Імовірні наслідки справи не тільки накладення штрафу, але й здійснення примусового поділу хімічних активів групи, попередив очільник Антимонопольного комітету.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Глава ВККС Сергей Козьяков рассказал, когда объявят конкурс в суды первой инстанции
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Яна Глущенко
    Яна Глущенко
    судья Киевского апелляционного административного суда