Призначення суддів заблоковано через відсутність ВККС, а не через неможливість проводити перевірки: ВРП

13:56, 4 ноября 2020
Невнормований порядок здійснення перевірки не є підставою не призначати суддів на посади: ВРП відповіла на лист НАЗК.
Призначення суддів заблоковано через відсутність ВККС, а не через неможливість проводити перевірки: ВРП

Призначення суддів заблоковано через відсутність ВККС, а не через неможливість проводити перевірки. Про це йдеться у відповіді Вищої ради правосуддя на лист Національного агентства з питань запобігання корупції, у якому НАЗК повідомляє, що призначати суддів на посади можна буде лише після приведення законодавства у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020.

ВРП зазначає, що на сьогодні процедура добору кандидатів на посаду судді вже рік як заблокована, оскільки Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№ 193-IX) були припинені повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Наразі на розгляді у ВРП перебувають 98 рекомендацій щодо призначення 467 кандидатів на посади суддів місцевих загальних судів та 76 кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних і господарських судів, наданих за результатами конкурсів, оголошених рішеннями ВККСУ від 2 липня 2019 року № 108/зп-19 та від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19. ВРП вже ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 441 кандидата на посаду судді.

Кандидати, які визнані переможцями конкурсів, є такими, що за результатами спеціальної перевірки відповідають установленим законом вимогам до кандидата на посаду судді.

ВРП вказала, що питання проведення процедури добору та призначення кандидатів на посаду судді, у тому числі проведення спеціальної перевірки щодо них, перебуває в площині законодавчого регулювання утворення ВККСУ. Тому першочерговою потребою на сьогодні залишається невідкладне ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711), який дасть змогу відновити роботу ВККСУ і продовжити процес призначення суддів.

ВРП висловлює сподівання, що антикорупційне законодавство, яке регламентує процедури проведення спеціальної перевірки, буде вдосконалене впродовж стислого терміну. Водночас Рада зазначає, що за умови відновлення роботи ВККСУ тимчасові прогалини в антикорупційному законодавстві не перешкоджають проведенню конкурсів і добору суддів. Відсутність правового регулювання порядку проведення перевірок не дає органу державної влади права не виконувати свої обов’язки. Невнормований порядок здійснення перевірки не є підставою не призначати суддів на посади.

ВРП вважає, що суддя може бути призначений і здійснювати повноваження паралельно з проходженням перевірки за оновленими правилами після зміни законодавства. Аналогічна процедура вже апробована, вона застосовувалася щодо суддів Вищого антикорупційного суду і Верховного Суду.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала: у ВРП вважають, що судова реформа Зеленського має бути ухвалена якнайшвидше. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Яким транспортом користуються депутати та чи підтримують збільшення вартості проїзду у столиці
Яким транспортом користуються депутати та чи підтримують збільшення вартості проїзду у столиці
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександра Вітушинська
  Олександра Вітушинська
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Костянтин Пільков
  Костянтин Пільков
  суддя Великої Палати Верховного Суду
 • Любов Коваль
  Любов Коваль
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Андрій Леонтович
  Андрій Леонтович
  суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...