Продаж алкоголю в нічний час не може бути підставою для анулювання ліцензії, — ДРС

16:25, 14 апреля 2021
Власники столичних закладів торгівлі не можуть бути позбавлені ліцензії за продаж алкоголю після 23:00, оскільки законом не передбачена така підстава для позбавлення права на провадження діяльності, - голова ДРС Олексій Кучер.
Продаж алкоголю в нічний час не може бути підставою для анулювання ліцензії, — ДРС

Державна регуляторна служба України знову звернулася до Київської міської ради з вимогою усунути порушення законодавства та внести зміни до рішення «Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві».

Так, пунктом 5 цього рішення надається можливість контролюючим органам звертатися до органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі порушення заборони щодо їх реалізації з 23:00 до 10:00 години.

Водночас серед підстав для анулювання ліцензії, що встановлені Законом про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв, немає такої підстави як порушення заборони реалізації алкогольних напоїв у нічний час.

Однак Кодексом про адмінправопорушення визначено, що порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже рішення Київської міської ради від 27 вересня 2018 року № 1529/5593 порушує вимоги чинного законодавства, суперечить принципам державної регуляторної політики та потребує вжиття заходів щодо приведення у відповідність.

З огляду на це, ДРС запропонувала внести зміни та виключити з рішення частину речення «..., в тому числі шляхом звернення до відповідного органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.».

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, Служба ще на етапі погодження повідомляла розробників акта про необхідність приведення положень у відповідність до вимог чинного законодавства, проте на сесії Київської міської ради його було прийнято без урахування наданих зауважень.

«Власники столичних закладів торгівлі не можуть бути позбавлені ліцензії за продаж алкоголю після 23:00, оскільки законом не передбачена така підстава для позбавлення права на провадження діяльності. Вважаю, що місцева влада має мінімізувати недоотримання прибутків підприємцями, а не створювати додаткове адміністративне навантаження на бізнес», – зазначив Олексій Кучер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Кравець
  Олександр Кравець
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Валентин Томилко
  Валентин Томилко
  суддя Полтавського апеляційного суду
 • Людмила Білецька
  Людмила Білецька
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Світлана Карпенко
  Світлана Карпенко
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
 • Микола Міняйло
  Микола Міняйло
  голова Миколаївського апеляційного суду
загрузка...