Переписали закон про авторські та суміжні права: Кабмін і депутати взялися за завдання одночасно

08:00, 10 июня 2021
9 червня і в Кабміні, і у Верховній Раді з’явилися законопроекти з новою редакцією законодавства про авторські та суміжні права.
Переписали закон про авторські та суміжні права: Кабмін і депутати взялися за завдання одночасно
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

9 червня у Верховній Раді з'явився законопроект № 5552-1 «Про авторське право і суміжні права», який вніс перший віце-спікер Руслан Стефанчук, народні депутати Сергій Іонушас, Роксолана Підласа, Микита Потураєв, Андрій Костін, Ігор Фріс та інші.

З його текстом можна ознайомитися нижче.

Цим проектом, за словами авторів, створюються умови для реалізації прав шляхом ведення відповідних реєстрів об'єктів оригіналів образотворчого мистецтва та рукописів літературних творів; вперше закріплюються ставки розподілу розмірів справедливої винагороди за публічне використання створених об’єктів авторського права та суміжних прав; оновлюються ставки винагороди за право слідування відповідно до законодавства ЄС; закріплюється порядок і умови прозорого переміщення оригінальних художніх творів через митний кордон; концептуально оновлюються підходи до визначення дій, що порушують авторські права та суміжні права тощо.  

«У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про авторське право і суміжні права».

Кожен із нас розуміє, що право інтелектуальної власності, а особливо — авторське право, вже перезріло щодо потреби у його модернізації. Адже авторське право часів Йоганна Гутенберга повинно відрізнятися від авторського права часів Стіва Джобса.

Парламент у співпраці з урядом та Президентом України підтримує та зберігає національний потенціал у сфері інтелектуальної діяльності. У 2020 році нам вдалося успішно завершити інституційну складову реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності.

На часі — удосконалення правового регулювання питань стосовно здійснення та захисту особистих немайнових та майнових прав суб’єктів авторського права та суміжних прав, що є метою зареєстрованого нами законопроєкту «Про авторське право і суміжні права».

Що отримають автори?

 • Захист від численних порушень авторських прав, що перманентно відбуваються, зокрема, й через мережу Інтернет. Законопроєктом пропонується посилити відповідальність за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності.
 • Справедливу винагороду за публічне використання створених ними об'єктів авторського права та суміжних прав.
 • Умови для реалізації своїх прав шляхом ведення відповідних реєстрів об’єктів оригіналів образотворчого мистецтва та рукописів літературних творів», - зазначає Руслан Стефанчук.

Разом з тим 9 червня законопроект з аналогічною назвою, поданий міністром економіки Олексієм Любченко, схвалив Кабмін. Раніше «Судово-юридична газета» публікувала його текст та пояснювальну записку до нього (доступні за посиланням).

Зокрема, пропонується усунути претензії на твори з боку працівника, який його створив, а також забезпечити автоматичне набуття органом державної влади прав на твір.

«Наш законопроєкт – альтернативний до поданого 5552. Він напрацьовувався на базі багатьох законопроєктів, але з урахуванням усіх останніх тенденцій та директив ЄС. Подивимось, що міститься в урядовому», - зауважив Руслан Стефанчук з приводу появи двох проєктів від різних суб’єктів законодавчої ініціативи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Юрченко
  Валентина Юрченко
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олександр Мельник
  Олександр Мельник
  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду