Зеленський дозволив військовослужбовцям-іноземцям достроково розривати контракти

13:04, 26 апреля 2022
Військовослужбовці з числа іноземців підписують контракт на 3-5 років, однак, за бажанням можуть його дочасно розірвати.
Зеленський дозволив військовослужбовцям-іноземцям достроково розривати контракти

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7242 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо окремих питань проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства, дозволивши іноземцям та особам без громадянства достроково розривати контракти на службу у Збройних силах України. Про це свідчить запис на сайті Верховної Ради.

Згідно до документу, для військовослужбовців із числа іноземців та осіб без громадянства, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні: для осіб рядового складу – 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років.

При цьому, за бажанням військовослужбовці з числа іноземців та осіб без громадянства можуть за бажанням достроково розірвати контракт.

Як зазначається у пояснювальній записці,  низка іноземців, які володіють належною військовою підготовкою, бойовим досвідом та прагнуть допомогти Україні, мають обмеження щодо перебування в Україні з особистих, зокрема сімейних, причин. Через це законом розширюються умови припинення контракту для військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства з визначенням опції «за власним бажанням».

Як повідомляла «Судово-юридична газета», група депутатів з фракції  «Слуга народу» пропонують Раді зняти вікові обмеження перебування на військовій службі під час війни.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
«Как саперы»: Зеленский заявил, что ряд стран поддерживают Украину, но пытаются ослабить санкции
Loading...
загрузка...