Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых изберет члена Высшего совета правосудия

19:11, 1 июня 2023
Ученым придется выбирать среди двух кандидатов члена Высшего совета правосудия.
Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых изберет члена Высшего совета правосудия
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

2 июня 2023 года состоится съезд представителей юридических вузов и научных учреждений для избрания второго члена Высшего совета правосудия по своей квоте.

Напомним, решением съезда ученых 19 августа 2022 членом ВСП был избран Дмитрий Лукьянов, который сейчас является заместителем председателя ВСП. Второе кресло оставалось вакантным.

Этический совет 28 апреля 2023 признал соответствующими критерию профессиональной этики и добропорядочности только двух кандидатов на одну вакантную должность члена Высшего совета правосудия по квоте Съезда представителей юридических вузов и научных учреждений.

Відповідно, за посаду члена ВРП на з’їзді науковців-правників будуть змагатись:

- Хавронюк Микола Іванович- професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Був кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пройшов до фінального переліку. Однак за нього 1 червня проголосували лише чотири члени ВРП, зокрема Роман Маселко та представники від прокуратури Олег Кандзюба та Олексій Мельник. Проти - 11.

Нагадаємо, що під час конкурсу до ВККС рекомендації Миколі Хавронюку надали Наталія Гуторова – професор кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого, академік Національної академії правових наук, Микола Мельник – суддя Конституційного Суду України у 2014 – 2019 роках та В’ячеслав Навроцький – професор кафедри теорії права та прав людини Українського Католицького Університету.

Також Микола Хавронюк вже подавав документи як кандидат до Вищої ради правосуддя за квотою парламенту, але Комітет ВР з питань правової політики не допустив його далі, оскільки, за словами депутатів, він не показав корпоративні права.

З 2012 до 2017 Микола Хавронюк – професор кафедри кримінального права та кримінології КНУ імені Тараса Шевченка. У 2006-2012 працював начальником управління законодавчого забезпечення, заступником начальника апарату – начальником правового управління Верховного Суду України. З 2012 року зареєстрований як ФОП.

- Рожнов Олег Вікторович– доцент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого. Є фахівцем в галузі цивільного судочинства та цивільного процесу.

22 роки працює на кафедрі цивільного процесу НЮУ. Кандидат юридичних наук.

Був кандидатом до Верховного Суду, склав тестування, але далі не пройшов. З результатом кандидата можна ознайомитися за посиланням.

Обліковується як адвокат у Раді адвокатів Харківської області.

Вказаний в якості засновника Адвокатського об'єднання «ЦИВІУМ».

Також має корпоративні права у селянському (фермерському) господарстві «ВЕСЕЛЕ». Директором, вочевидь, виступає, його родич.

Автор: Наталья Мамченко

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Джо Байден и Владимир Зеленский: расширенная двусторонняя встреча
Джо Байден и Владимир Зеленский: расширенная двусторонняя встреча