ВРП звільнила суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області

14:27, 7 февраля 2019
Суддя вчинив істотний дисциплінарний проступок.
ВРП звільнила суддю Києво-Святошинського райсуду Київської області

Вища рада правосуддя 7 лютого розглянула питання про звільнення Нікушина Віталія Вікторовича з посади судді на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 травня 2018 року №1536/1д/15-18. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Дисциплінарну справу стосовно судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Нікушина Віталія Вікторовича було відкрито на підставі дисциплінарної скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Ю.ЕФ. Кепітал Партнерс Україна», поданої адвокатом Новаком А.І. Скаржник зазначав, зокрема, про порушення, на його думку, суддею норм права під час розгляду питання про звернення стягнення на предмет іпотеки, визнання права власності та стягнення моральної шкоди.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Нікушин В.В. при розгляді цивільної справи допустив істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, а саме: вимог статті 114 Цивільного процесуального кодексу України, прийнявши до розгляду позов із порушенням виключної підсудності; статей 130, 169 ЦПК України, розглянувши справу за одне судове засідання без участі представників відповідачів, які не були повідомлені належним чином про день, час та місце такого розгляду, та не з’ясувавши причини їх неявки, що унеможливило реалізацію учасниками судового процесу – відповідачами наданих процесуальних прав та обов’язків. Вказані дії судді Нікушина В.В. є явним порушенням закону, несумісним із чесним і сумлінним виконанням обов’язків судді, повним, всебічним та об’єктивним розглядом судової справи.

Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 травня 2018 року №1536/1дп/15-18 суддю Києво-Святошинського районного суду Київської області Нікушина В.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді.

Зазначене рішення оскаржено суддею Нікушиним В.В. до Вищої ради правосуддя. За результатами розгляду скарги рішенням Вищої ради правосуддя від 10 січня 2019 року №60/0/15-19 рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 травня 2018 року №1536/1дп/15-18 про притягнення судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Нікушина В.В. до дисциплінарної відповідальності залишено без змін.

Вища рада правосуддя погодилась із Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя та дійшла висновку, що встановлені під час розгляду дисциплінарної справи факти підтверджують, що дії судді Нікушина В.В. підривають авторитет правосуддя, порочать звання судді та становлять істотний дисциплінарний проступок, несумісний зі статусом судді, а застосування дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення Нікушина В.В. з посади судді є пропорційним вчиненому цим суддею.

Доповідач — член Вищої ради правосуддя Наталія Краснощокова повідомила, що 14 січня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Нікушина В.В. з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Нікушина Віталія Вікторовича з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 7 лютого Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо переведення суддів Суворовського районного суду міста Херсона. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Податкові спори: погляд з Польщі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Боровков
    Дмитрий Боровков
    судья Зализнычного районного суда Львова