Гнилі кадри можуть розвалити судову владу, — посол США в Україні закликає до розширення повноважень ГРД

09:15, 6 марта 2019
Повноваження ГРД мають бути розширені, аби не допустити розвалу судової влади.
Гнилі кадри можуть розвалити судову владу, — посол США в Україні закликає до розширення повноважень ГРД

Посол США в Україні Марі Йованович закликає до розширення повноважень Громадської ради доброчесності і недопущення руйнації судової системи старими кадрами. Про це вона заявила у своєму виступі з нагоди 5-ої річниці заснування Українського кризового медіацентру.

"Ми не розуміємо, з якої причини призначати явно недосконалих кандидатів у найвищий суд країни, особливо коли є інші кваліфіковані кандидати без таких проблем? А Громадській раді доброчесності має бути надано більше повноважень у недопущенні того, щоб гнилі кадри продовжували розвалювати судову владу", — цитує Йованович офіційний сайт амбасади.

Так, пані посол зреагувала, зокрема, на рішення Вищої кваліфікаційної комісії щодо 31 кандидата до ВС "із сумнівною репутацією", про яких раніше застерігали у своїх висновках члени ГРД.

"Ми так розуміємо, що Вища кваліфікаційна комісія вже готова схвалити 31 кандидата з сумнівною репутацією, просунувши їх ще на крок ближче до зайняття посад суддів Верховного Суду. Це може призвести до такого Верховного Суду, в якому 30 відсотків суддів матимуть глибоку недосконалу професійну етику, яка, на нашу думку, не годиться для найвищого суду в країні", — наголосила дипломатка.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Громадська рада доброчесності у межах конкурсу до Верховного Суду збирає та аналізує інформацію про кандидатів на посади суддів.

Також Кваліфкомісію закликали допустити ГРД до участі в засіданнях з відбору суддів ВС. Зазначається, що серед тих, кандидатури кого розглядатимуть на пленарних засіданнях, є щонайменше 36 осіб з негативним висновком Громадської ради доброчесності.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Нужно ли забирать у ГНЭУ полномочия критиковать законопроекты и кто этим должен заниматься
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва
загрузка...