В Україні формують ради з питань реформи правосуддя

15:41, 27 марта 2019
Ради створять у шести регіонах.
В Україні формують ради з питань реформи правосуддя

Проект ЄС «Право-Justice» сформував ради з питань реформи правосуддя в Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Одеській областях та на Донбасі, які сприяють формуванню політики у сфері реформи правосуддя на місцевому рівні. Їх представники вперше зібралися на щорічному конгресі регіональних рад з питань реформи правосуддя в Києві 26 березня 2019 року. Про це передає прес-служба проекту.

«Нам дуже важливо допомагати Україні в наближенні вашого сектора правосуддя до європейських стандартів, а також поверненні довіри громадськості до верховенства права. Люди в Україні, як і в будь-якій європейській країні, хочуть мати неупереджену, ефективну, підзвітну й сучасну систему правосуддя. Ефективне залучення регіонів є ключовим для подальшого прогресу реформи»,  заявив посол, голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Процес формування цих рад тривав з липня 2018 до лютого 2019 року. Кожна регіональна рада з питань реформи правосуддя складається з представників широкого кола правничих професій, наукових кіл, студентів та громадських організацій, які регулярно зустрічаються з метою визначення та обговорення тем, пов’язаних з реформою правосуддя, що мають найбільше значення для їхнього регіону. Їх мета  забезпечити постійний структурований діалог між центральним рівнем і регіонами, щоб дати політикам у Києві більш чітку картину потреб і очікувань регіонів щодо реформи правосуддя. Водночас ці ради будуть контролювати вплив впровадження реформ у своїх регіонах.

Регіональні ради з питань реформи правосуддя діють як постійні робочі групи, які сприяють обміну досвідом між представниками різних правничих професій та кращому формуванню політики у сфері юстиції. Проект ЄС «Право-Justice» підтримує регіональні ради з питань реформи правосуддя, надаючи стратегічне керівництво, операційну підтримку, а також міжнародний досвід і кращі порівняльні практики. Протягом усієї діяльності рад їх учасники з різних регіонів скористалися можливістю відвідати заходи, які проводили їхні колеги з інших регіонів. Щорічний конгрес допоможе учасникам визначити професійні напрями, в яких вони хочуть працювати, та сформувати групи відповідно до їх індивідуальних знань та інтересів.

Щорічний конгрес допоміг розпочати конструктивний діалог між регіональними радами з питань реформи правосуддя та особами, які приймають рішення. Основні команди рад презентували свої перші ініціативи, які включали моніторинг впровадження процесуальних кодексів, розвиток служби приватних виконавців, імплементацію нового Кодексу з питань банкрутства.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що уряд підтримав створення незалежної наглядової ради в системі безоплатної правової допомоги.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Яким транспортом користуються депутати та чи підтримують збільшення вартості проїзду у столиці
Яким транспортом користуються депутати та чи підтримують збільшення вартості проїзду у столиці
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександра Вітушинська
  Олександра Вітушинська
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Костянтин Пільков
  Костянтин Пільков
  суддя Великої Палати Верховного Суду
 • Любов Коваль
  Любов Коваль
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Андрій Леонтович
  Андрій Леонтович
  суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...