Представники органів юстиції обговорили поточний стан створення ЄСІТС

12:44, 25 апреля 2019
Захід організували ВРП та проект ЄС «Право-Justice».
Представники органів юстиції обговорили поточний стан створення ЄСІТС

У четвер, 25 травня у Києві проходить розширене засідання постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Воно організоване в форматі круглого столу і присвячене ключовим питанням створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Участь у заході, організованому Вищою радою правосуддя та проектом ЄС «Право-Justice», беруть представники органів та установ сфери юстиції, судів, національні та міжнародні експерти. Про це передає прес-служба ВРП.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулися голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха, керівник проекту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас та інші.

В. Говоруха, перш за все, висловив подяку проекту ЄС «Право-Justice» за сприяння у проведенні цього заходу та плідну співпрацю у питанні реформування системи правосуддя. «Одним з пріоритетів судової реформи, визначених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, є поетапне запровадження інструментів «електронного правосуддя», — сказав він.  Такі інструменти дадуть змогу користувачам звертатися до суду, сплачувати судовий збір, брати участь у провадженнях та отримувати необхідну інформацію і документи електронними засобами».

Голова ВРП нагадав, що функціонування «електронного правосуддя» в Україні має забезпечити Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, створення якої передбачено змінами до процесуальних кодексів, що набрали чинності у грудні 2017 року. ЄСІТС функціонуватиме у судах, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, їх органах та підрозділах, і таким чином буде забезпечено автоматизацію робочих процесів та оптимізацію документообігу системи правосуддя. Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Для належної підготовки до запровадження ЄСІТС, зокрема для попереднього розгляду проекту положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (далі — Положення) рішенням Вищої ради правосуддя від 10 травня 2018 року утворено постійну комісію Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. До участі у роботі комісії залучено, зокрема, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, Державну судову адміністрацію, Національну школу суддів, Верховний Суд, Раду суддів України, Мін’юст, Генеральну прокуратуру, Національну поліцію, Національну асоціацію адвокатів України, Держагентство з питань електронного урядування, апеляційні та місцеві суди, державне підприємство «Інформаційні судові системи».

За результатами розгляду проекту Положення Вища рада правосуддя 28 лютого 2019 року, врахувавши рекомендації постійної комісії, прийняла рішення повернути його Державній судовій адміністрації у зв’язку з необхідністю суттєвого доопрацювання. З метою доопрацювання проекту розпорядженням голови Вищої ради правосуддя від 6 березня 2019 року створено робочу групу, якою за участю членів Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації та державного підприємства «Інформаційні судові системи» проведено низку засідань, під час яких ретельно опрацьовано пропозиції та зауваження, що надійшли від судів усіх інстанцій, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції, Ради суддів України та інших залучених органів.

«Сьогодні планується обговорення доопрацьованого проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Надзвичайно важливо почути думку кожного, хто буде використовувати ЄСІТС: суддів, адвокатів, представників органів державної влади сказав В. Говоруха.  На етапі впровадження системи з метою мінімізації ризиків необхідно всім разом обговорити недоліки та труднощі, пов’язані з цим питанням, адже створення та забезпечення належного функціонування ЄСІТС є надзвичайно важливим та дуже непростим завданням».

Очікується, що під час сьогоднішнього круглого столу будуть обговорені результати експертного аудиту поточного стану роботи ЄСІТС, пропозиції до Положення, зібрані постійною комісією, проблематика запровадження Вищою кваліфікаційною комісією суддів України електронного суддівського досьє, ключові питання взаємодії з іншими реєстрами та базами даних тощо, а також рекомендації міжнародних експертів, які поділяться передовим досвідом запровадження «електронного правосуддя».

«Зміни, які відбуваються сьогодні у системі правосуддя як на законодавчому, так і на інституційному рівні, покликані забезпечити кращий доступ до правосуддя, що в кінцевому підсумку має на меті відновлення суспільної довіри до судової влади та утвердження авторитету правосуддя» наголосив голова ВРП.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як відкорегували проект Положення про ЄСІТС.

Крім того, в Україні представили перший суд, який працює з усіма модулями системи ЄСІТС.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Овсієнко
  Андрій Овсієнко
  голова Вищої ради правосуддя в 2017-2021 рр.
 • Світлана Старовойтова
  Світлана Старовойтова
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Лариса Бородіна
  Лариса Бородіна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Інна Клочко
  Інна Клочко
  суддя Деснянського районного суду міста Києва
 • Микола Шатерніков
  Микола Шатерніков
  суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...