Легітимність діючого складу РСУ: Окружний адмінсуд відкрив провадження у справі

14:00, 15 января 2020
ОАСК відкрив провадження у справі про припинення повноважень шести членів Ради суддів України.
Легітимність діючого складу РСУ: Окружний адмінсуд відкрив провадження у справі

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі про визнання діючого складу Ради суддів України нелегітимним та припинення повноважень шести її членів. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Позивач просить суд привести склад Ради суддів України у відповідність до положень ст. 133 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та припинити повноваження Андрія Жука, який є суддею ВС у складі Касаційного адміністративного суду; Юрія Власова, який є суддею ВС у складі Касаційного господарського суду; Сергія Єремейчука, який є суддею ВС у складі Касаційного кримінального суду; Андрія Калараша, який є суддею ВС у складі Касаційного цивільного суду; Віктора Маслова, який є суддею Вищого антикорупційного суду України та Валерії Чорної, яка є суддею Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України.

На думку позивача, на сьогодні склад РСУ є нелегітимним, оскільки порушено основоположний принцип її формування: вищевказані члени обиралися за квотою від місцевих загальних та адміністративних судів, апеляційних господарських судів та апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення. З моменту обрання зазначених членів РСУ вони перейшли працювати до інших судів поза межами критеріїв квотності. При цьому, зазначає позивач, наявність представників ВАКС у складі Ради суддів України взагалі не передбачена законом. Ще однією вимогою позову є скасування всіх рішень РСУ, що були прийняті за участю вищевказаних членів з моменту їх призначення на посади суддів ВС та ВАКС.

Суд залучив у якості третіх осіб Андрія Жука, Віктора Маслова, Валерію Чорну, Юрія Власова, Сергія Єремейчука та Андрія Калараша. Суд ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що РСУ затвердила план роботи та графік засідань на 2020 рік.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чому право скаржитися до Верховного Суду слід обмежити: позиція представника Президента в КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василий Бородий
  Василий Бородий
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Игорь Садовой
  Игорь Садовой
  председатель Запорожского окружного административного суда
 • Александр Тупицкий
  Александр Тупицкий
  председатель Конституционного Суда Украины
 • Сергей Хвостик
  Сергей Хвостик
  судья Сумского апелляционного суда