ВРП відреагувала на втручання у професійну діяльність судді Тиврівського райсуду

15:31, 20 ноября 2020
Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні.
ВРП відреагувала на втручання у професійну діяльність судді Тиврівського райсуду

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, порушеному за фактами, викладеними у повідомленні судді Тиврівського районного суду Вінницької області Ратушняка Ігоря Олександровича. Про це повідомляє пресслужба ВРП.

До ВРП 29 вересня 2020 року від судді Ратушняка І.О. надійшло повідомлення про тиск на нього як суддю у зв’язку із здійсненням правосуддя. Зокрема, суддя повідомив, що 16 вересня 2020 року він постановив ухвалу про відкриття провадження у певній справі. 25 вересня 2020 року близько 22:00 на його мобільний телефон надійшов дзвінок від особи, яка заявила, що суддя не мав права відкривати провадження у справі стосовно її доньки, яка є депутатом Верховної Ради України. Додзвонювачка погрожувала судді: «Я тебе за це, що ти відкрив справу, унічтожу». Як повідомив суддя, він вимкнув телефон, проте ця особа продовжувала телефонувати на мобільний телефон його дружини.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов’язаний повідомляти, окрім Вищої ради правосуддя, Генерального прокурора про випадки втручання у його діяльність. Вінницька обласна прокуратура поінформувала, що за повідомленням судді Ратушняка І.О. про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України.

ВРП вважає, що відомості про надходження судді та його дружинні телефонних дзвінків свідчать про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя та потребують вжиття передбачених законом заходів. Відповідно до пункту 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, працівників апаратів судів, злочинів проти правосуддя, вчинених суддями, працівниками апарату суду.

Вища рада правосуддя просить Офіс Генерального прокурора надати інформацію про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Тиврівського районного суду Вінницької області Ратушняка І.О.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП відмовила у внесенні Президенту подання про призначення судді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Дришлюк
    Андрій Дришлюк
    заступник голови Одеського апеляційного суду
  • Наталія Кухарська
    Наталія Кухарська
    суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області
загрузка...