Державний реєстратор, приймаючи рішення про державну реєстрацію речового права на нерухоме майно, іноді мимоволі стає учасником спору, що розглядається у суді. Офіс протидії рейдерству повідомляє, чи є належним відповідачем державний реєстратор у такій справі.
«На це запитання нещодавно відповів Верховний Суд у постанові від 07 липня 2021 року у справі № 369/14294/17», - зазначають в Офісі.
У цій справі позивач заявив вимогу до приватного нотаріуса про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності. Суди вважали останнього належним відповідачем. Проте з цим висновком не погодився Верховний Суд.
Так, позивач мотивував свою вимогу тим, що між ним та Товариством (яке брало участь у справі як третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору) укладено договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру, відповідно до умов якого відповідач зобов’язується передати йому у власність квартиру, а позивач - оплатити вартість прав на неї.
Позивач повністю розрахуватися за договором не зміг. Товариство не погодилося на запропоновані ним умови відстрочення чи розстрочення виплати заборгованості та звернулося до приватного нотаріуса для оформлення права власності на квартиру на себе.
Позивач вважав, що державна реєстрація права власності на квартиру за Товариством проведена приватним нотаріусом з порушенням вимог чинного законодавства й підлягає скасуванню.
Верховний Суд, переглядаючи рішення у даній справі, зазначив:
Питанням належності відповідача у справах про скасування рішення щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно та його обтяження присвячені такі липневі постанови Верховного Суду:
Також ми писали, що підлягатиме державній реєстрації у сфері містобудування: законопроект.
Раніше «Судово-юридична газета» аналізувала, як будуть вирішуватися судові спори у будівництві та як вони будуть виконуватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.