Практика Верховного Суду у справах про поділ майна подружжя: огляд

19:23, 3 августа 2020
Оприлюднено огляд практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у справах щодо розподілу майна подружжя.
Практика Верховного Суду у справах про поділ майна подружжя: огляд

Пресслужба Верховного Суду оприлюднила огляд судової практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у справах щодо розподілу майна подружжя.  

Зокрема, в огляді запропоновано найважливіші правові висновки, які матимуть значення для формування єдності судової практики. Серед правових висновків містяться такі:

  • факт реєстрації нерухомого майна, придбаного у період шлюбу, на ім’я одного з подружжя не означає, що воно належить лише особі, на ім’я якої зареєстроване. Таке майно є спільною сумісною власністю подружжя, а тому відчуження частки цього майна на публічних торгах без згоди іншого з подружжя порушує право останнього як співвласника на вільне користування і розпорядження нерухомим майном;
  • відчуження частки корпоративних прав одним із подружжя під час розгляду справи судом не позбавляє права іншого з подружжя претендувати на компенсацію 1/2 від вартості частки майна товариства відповідно до частки другого з подружжя у статутному фонді цього товариства;
  • об’єкт незавершеного будівництва, зведений за час шлюбу, може бути визнаний об’єктом права спільної сумісної власності подружжя з визначенням часток;
  • заявлення вимог про розірвання шлюбу і стягнення компенсації, передбаченої шлюбним договором, в одному провадженні свідчить про наявність юридичного спору між сторонами, а тому є належним способом захисту цивільних прав та інтересів одного із подружжя.

Нижче наводимо відповідний огляд судової практики КЦС ВС.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що є належним доказом проживання чоловіка та жінки однією сім'єю без реєстрації шлюбу. 

Також КЦС ВС роз’яснив процедуру оскарження батьківства. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»
загрузка...