Житель Хмельнитчины предлагал полиции взятку, чтобы не отвечать за незаконное обращение психотропов: как его наказали

16:15, 10 июня 2024
Мужчина признал свою вину, согласился на назначение согласованного наказания и осуществление благотворительной пожертвования военным на 20 000 гривен.
Житель Хмельнитчины предлагал полиции взятку, чтобы не отвечать за незаконное обращение психотропов: как его наказали
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Шепетовский горрайонный суд Хмельницкой области утвердил соглашение о признании виновности, заключенное между прокурором и обвиняемым в незаконном приобретении, перевозке и хранении психотропных веществ и в предложении неправомерной выгоды правоохранителям и назначил согласованное наказание – 5 лет лишения свободы срока и 17 000 гривен штрафа. Об этом сообщает Хмельницкий апелляционный суд.

Як встановив суд, на початку цього року 33-річний житель м. Шепетівка через мобільний додаток замовив психотропні речовини – PVР та амфетамін в особливо великих розмірах. Перерахувавши гроші на вказаний криптовалютний рахунок, він отримав координати з місцем знаходження наркотиків. 11 лютого чоловік забрав замовлені 0,1585 г PVP та 268, 238 г амфетаміну у лісовому масиві міста й велосипедом повертався додому, як його затримали патрульні.   

Аби уникнути кримінальної відповідальності за придбання, перевезення та зберігання психотропних речовин, шепетівчанин запропонував правоохоронцям 10 000 гривень неправомірної вигоди, попри те, що поліцейські неодноразово його попереджали про відповідальність ще й за корупційну пропозицію.

Під час досудового розслідування прокурор та обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості. За її умовами, підозрюваний беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінальних  правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 309, ч. 1 ст. 369 КК України, погодився на призначення узгодженого покарання та здійснення благодійної пожертви на Збройні сили України у сумі 20 000 гривень.

У судовому засіданні сторони підтримали угоду та просили суд її затвердити.

Суд не встановив обставин, які б могли свідчити, що умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб. Натомість вони відповідають інтересам суспільства щодо своєчасного розкриття злочинів, а тому затвердження угоди у цьому провадженні, на думку суду, забезпечить справедливе та в розумні строки вирішення кримінальної справи при мінімальних витратах державних ресурсів, а також зменшить навантаження на органи прокуратури й суд.

«Суд враховує, що обвинувачений позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні малолітнього сина, яким опікується та сплачує аліменти на його утримання, на обліку органу пробації не перебуває, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю кримінальних правопорушень, обставини, що обтяжують його покарання, судом не встановлено, здійснив благодійну пожертву на Збройні сили України», – йдеться у вироку суду.

Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта, обвинувачений виявляє психічні та поведінкові розлади внаслідок поєднаного вживання опіоїдів, стимуляторів, усвідомлював значення своїх дій та міг керувати ними, застосування примусових заходів медичного характеру не потребує. Він знаходиться під динамічним спостереженням у лікаря-нарколога, проходив курс психосоціальної реабілітації у зв’язку з вживанням психоактивних речовин.

Відтак суд дійшов висновку, що слід затвердити угоду про визнання винуватості шляхом ухвалення вироку та призначити обвинуваченому узгоджене покарання. 

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua и на Google Новости SUD.UA, а также на наш VIBER, страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Ганна Фазикош
  Ганна Фазикош
  голова Закарпатського апеляційного суду
 • Ірина Ковальська
  Ірина Ковальська
  суддя Вінницького апеляційного суду
 • Руслан Козлов
  Руслан Козлов
  голова Печерського районного суду міста Києва
 • Тетяна Бацуца
  Тетяна Бацуца
  голова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Євген Мєзєнцев
  Євген Мєзєнцев
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду