Переймування Дніпропетровської області: КСУ розгляне зверення ВР

13:50, 29 марта 2019
ВП КСУ на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи.
Переймування Дніпропетровської області: КСУ розгляне зверення ВР

2 квітня о 10 годині Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) (реєстр. №9310-1) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Верховна Рада України відповідно до постанови Верховної Ради України «Про включення до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного Суду України» від 7 лютого 2019 року №2682–VIII звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням надати висновок щодо відповідності зазначеного законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується у ч. 2 ст. 133 Конституції України слово «Дніпропетровська» замінити словом «Січеславська». Згідно зі ст. 159 Конституції України, Верховна Рада України розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам ст. 157 і 158 Конституції України.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 14 лютого до Конституційного Суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до ст. 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області).

Крім того, Конституційний Суд України надав свій висновок щодо законопроекту, який передбачає перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку. Законопроект було визнано таким, що відповідає Основному Закону.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заместитель Председателя Верховного Суда, председатель Кассационного хозяйственного суда
 • Татьяна Кудрявцева
  Татьяна Кудрявцева
  судья Бабушкинского районного суда Днепропетровска
 • Владимир Погребняк
  Владимир Погребняк
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Наталия Богацкая
  Наталия Богацкая
  председатель Юго-западного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...