Рада Європи: конкурс до Верховного Суду проведено в атмосфері надзвичайно високої публічності і прозорості

15:54, 8 апреля 2019
Зміни до законодавства врахували велику кількість міжнародних та європейських рекомендацій, — Рада Європи.
Рада Європи: конкурс до Верховного Суду проведено в атмосфері надзвичайно високої публічності і прозорості

В понеділок, 8 квітня Рада Європи оприлюднила свій Висновок «Про відповідність процедури добору та призначення суддів Верховного Суду в Україні стандартам Ради Європи».

Експерти РЄ вважають, що Україною продемонстровано «вражаючий розвиток законодавства, і у майбутніх процедурах необхідно дотримуватись його чіткого застосування».

Оцінюючи імплементацію нового законодавства під час конкурсу до Верховного Суду, експерти Ради Європи зазначили: «Слід мати на увазі, що конкурс — дуже складна процедура, яка застосовувалася вперше. Реалізація процедури здійснювалася у різні етапи, із залученням великої кількості органів з різноманітними функціями та повноваженнями. Необхідність такої складної процедури, яка є прозорою і заслуговує на довіру на всіх її етапах, обумовлена високим суспільним інтересом і важливістю процесу».

У висновку зазначається, що «змінами до законодавства враховано велику кількість міжнародних та європейських рекомендацій; зміни в цілому відповідають стандартам Ради Європи».

«Зміни є частиною всебічної та широкомасштабної судової реформи. Вона передбачає абсолютно нову процедуру, яка застосовується вперше і охоплює велику кількість кандидатів. Це дозволило проводити конкурс до Верховного Суду в атмосфері надзвичайно високої публічності і прозорості»,  йдеться у звіті.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Вадим Коротун
    Вадим Коротун
    судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
загрузка...