Зеленський прокоментував прийнятий закон про мову

16:45, 25 апреля 2019
У повідомленні відзначено, що «законопроект розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики».
Зеленський прокоментував прийнятий закон про мову

Майбутній Президент України Володимир Зеленський відреагував на прийнятий 25 квітня Верховною Радою мовний закон. Про це повідомляється на офіційній сторінці Зеленського у Facebook.

«Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція  це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки.

Українська мова  єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання — жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання у методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція: держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення»,  сказано у повідомленні.

У повідомлені також відзначається, що законопроект розглядався під час виборчого циклу, «що зробило його заручником політичної риторики». «Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення з громадськістю. До проекту було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді.

Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону  остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян», йдеться у повідомленні майбутнього гаранта.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 25 квітня Рада розглянула всі поправки до другого читання «мовного закону» — законопроекту №5670-д «Про функціонування української мови як державної». Усього до другого читання було подано 2082 правки.

Згодом ми писали, що Верховна Рада прийняла закон про українську мову. За законопроект проголосували 278 депутатів.

Після того стало відомо, що депутати відтермінували адміністративну відповідальність за порушення «мовного закону» на три роки.

Пізніше з’явилася інформація, що у ВР відразу після голосування зареєстрували вже дві постанови про скасування «мовного закону».

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Бабак
  Сергій Бабак
  голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
 • Людмила Здоровко
  Людмила Здоровко
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Світлана Марущак
  Світлана Марущак
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Наталя Волковицька
  Наталя Волковицька
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Дмитро Бездоля
  Дмитро Бездоля
  суддя Господарського суду Одеської області
загрузка...