У Мін’юсті готові зайнятися питанням справедливих тарифів на тепло

17:42, 19 июня 2019
Питання несправедливості тарифів на тепло є одним з тих, які найчастіше ставлять громадяни на прийомах та зустрічах в регіонах.
У Мін’юсті готові зайнятися питанням справедливих тарифів на тепло

Міністр юстиції Павло Петренко під час засідання уряду заявив про готовність напрацювати та внести на розгляд Кабінету міністрів низку рішень, які забезпечать встановлення справедливих і економічно обґрунтованих тарифів на тепло, та закликав усіх керівників міністерств невідкладно долучитися до цієї роботи. Про це повідомляє офіційний сайт Мін’юсту.

 «Українці приходять до наших юристів системи безоплатної правової допомоги і питають, чому вони повинні платити за повітря. Люди, які живуть взимку в холодних квартирах, мають платити за покриття витрат на постачання тепла і прогрів повітря. Міністерство юстиції йде в суди і місяцями судиться, щоб довести місцевим постачальникам, що вони займаються накручуванням оплати і примушують громадян платити за те, що вони не споживали», — наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, Закон України «Про ціни й ціноутворення» і Конституція України передбачають захист прав споживача. Громадяни мають право платити лише за те, що вони придбали чи спожили. І завдання уряду вирішити проблему несправедливого нарахування тарифів за комунальні послуги.

 «Це наш обов’язок як уряду. Економічно обґрунтований тариф, який визначений незалежним регулятором, становить 1300 гривень за 1 гігакалорію. Люди не мають платити по дві й більше тисяч гривень. Це фактично великий обман місцевими постачальниками мільйонів українців. Ми йшли до цього рішення півроку. Зараз Міністерство юстиції готове підготувати та внести на розгляд відповідне рішення уряду в рамках виконання наших обов’язків щодо захисту прав споживачів комунальних послуг», — підсумував Павло Петренко.

Павло Петренко підкреслив, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення привести до економічно обґрунтованої тарифну політику. Однак місцева влада самостійно навряд чи думатиме про те, яким чином забезпечити якісну послугу та справедливу ціну, адже їй це невигідно.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що в Україні за борги за комунальними платежами стали нараховувати пеню.

Також команда Президента дала чесну відповідь з приводу ціни на газ для населення.

Крім того, ми писали, що Нафтогаз у липні знизить відпускні ціни на газ для населення. У порівнянні з діючою ціною вартість блакитного палива знизиться на 8%.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке