Мирне вирішення сімейних спорів: з’явились методичні рекомендації для адвокатів

14:27, 10 октября 2019
У рекомендаціях детально розписано про особливості переговорів у сімейних спорах.
Мирне вирішення сімейних спорів: з’явились методичні рекомендації для адвокатів

Комітет з сімейного права Національної асоціації адвокатів України у співпраці з Центром сімейно-правових досліджень та медіаторами Асоціації сімейних медіаторів України, Ліги медіаторів України підготовили методичні рекомендації для адвокатів «Мирне вирішення сімейних спорів», передає офіційний сайт НААУ.

Посібник розкриває тему мирного врегулювання спорів, які виникають у сімейних відносинах. У рекомендаціях детально описано способи мирного вирішення сімейних спорів; розкрито, як відбувається сімейна медіація, наведено приклади кейсів, які допоможуть розібратися у практичній діяльності медіатора; розписані  особливості переговорів у сімейних спорах, а також специфіка процедури врегулювання спору за участю судді; визначено документи, в яких можуть закріплюватися результати мирного вирішення сімейних спорів; описано роль адвоката під час супроводу сімейного спору та визначено як здійснити пошук і вибір медіатора.

Як зазначають автори: «Протягом перебування особи в сімейних відносинах виникає досить багато конфліктів і спорів, вирішення багатьох з яких лежить часто в правовій та процесуальній площині. Для цього особа звертається до адвоката, який є провідником звичайної людини до складного та заплутаного світу судового вирішення спору.

Але реалії сьогодення все ж підштовхують нас до звернення до альтернативних судовому — мирних способів вирішення спору, де адвокат може не тільки допомогти своєму клієнту вирішити конфлікт чи спір, а й має це зробити максимально швидко, ефективно та екологічно з точки зору збереження здорових взаємовідносин сторін конфлікту та дітей.

Саме в сімейних відносинах необхідно неформально, альтернативно судовому розгляду підходити до вирішення конфлікту чи спору, адже у сторін є спільні інтереси, на основі емоційної прив’язки один до одного, дітей, спільного майна та майнових зобов’язань. Саме тому сімейні спори є важкими до розв’язання та дуже коштовними за своїми наслідками».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала про майбутнє інституту мирових суддів в Україні.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Коли об’єднають державні реєстри та скільки коштуватиме їх оновлення
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Антипова
  Ирина Антипова
  судья Соломенского районного суда Киева
 • Иван Бандура
  Иван Бандура
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Гончарук
  Виктор Гончарук
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Виталий Попов
  Виталий Попов
  судья Херсонского окружного административного суда
 • Александр Беспалов
  Александр Беспалов
  судья Шестого апелляционного административного суда