Доступ журналістів до Верховної Ради обмежать через коронавірус: розпорядження Разумкова

20:07, 12 марта 2020
Документ з’явився на офіційному порталі парламенту.
Доступ журналістів до Верховної Ради обмежать через коронавірус: розпорядження Разумкова
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У четвер, 12 березня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби». Про це передає прес-служба парламенту.

«З метою попередження виникнення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, серед народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України, керуючись статтею 88 Конституції України, пунктом 7 і 8 статті 78 Регламенту Верховної Ради України, зважаючи на період карантину, визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»:

 1. Тимчасово, до 3 квітня 2020 року, обмежити допуск до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень Верховної Ради України усіх осіб, крім народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України, помічників-консультантів народних депутатів України, які працюють за строковим договором на постійній основі.
 2. Головам комітетів Верховної Ради України, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України проводити засідання цих органів парламенту виключно в адміністративних будинках Верховної Ради України.
 3. Встановити, що посадові особи, науковці, експерти, фахівці-практики чи представники громадськості, запрошені на засідання комітетів Верховної Ради України, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України, беруть участь у таких засіданнях у режимі відеоконференції, без безпосереднього допуску до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень Верховної Ради України.
 4. Головам комітетів Верховної Ради України організувати здійснення заходів щодо підготовки слухань у комітетах з урахуванням цього розпорядження, а також у разі необхідності підготувати пропозиції щодо уточнення дат проведення парламентських слухань у Верховній Раді України.
 5. Продовжити опрацювання письмових чи електронних звернень громадян, призупинивши на період до 3 квітня 2020 року особистий прийом громадян народними депутатами України в адміністративних будинках Верховної Ради України.
 6. Скасувати на період до 3 квітня 2020 року службові відрядження в межах України посадових осіб Верховної Ради України, Апарату Верховної Ради України, народних депутатів України та їх помічників-консультантів.
 7. Здійснювати на період встановленого в Україні карантину заплановані міжнародні контакти посадових осіб Верховної Ради України, Апарату Верховної Ради України, народних депутатів України за допомогою електронних засобів комунікації.
 8. Рекомендувати народним депутатам України обмежити кількість публічних зустрічей з великою кількістю громадян, а у разі необхідності проводити такі зустрічі за умови виконання протиепідемічних заходів, передбачених законодавством України.
 9. На часткове виключення з пункту 1 цього розпорядження дозволити присутність у Верховній Раді України за окремою акредитацією журналістів і технічних працівників засобів масової інформації виключно в прес-центрі на третьому поверсі будинку Верховної Ради України по вулиці Грушевського, 5.
 10. Керівнику Апарату Верховної Ради України В.В. Штучному:
 • забезпечити інформування відвідувачів про тимчасове обмеження допуску до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень Верховної Ради України;
 • забезпечити висвітлення діяльності Верховної Ради України з урахуванням цього розпорядження;
 • вжити організаційних, матеріально-технічних, фінансових, профілактичних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у адміністративних будинках, спорудах і службових приміщеннях Верховної Ради України;
 • вносити своєчасно пропозиції щодо забезпечення сталої роботи Верховної Ради України та відведення загрози здоров’ю народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України, помічників-консультантів народних депутатів України та відвідувачів.

      11. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою», — йдеться у повідомленні.

Крім того, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Денис Шмигаль пояснив введення карантину в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова