Третьякова обговорила з головою НАДС питання збільшення рівня окладів держслужбовців

16:05, 20 октября 2020
Голова Комітету висловила позицію, що мінімальний розмір посадового окладу держслужбовців має бути не менше розміру мінімальної заробітної плати.
Третьякова обговорила з головою НАДС питання збільшення рівня окладів держслужбовців
НАДС / facebook.com

Забезпечити належний соціальний пакет та збільшити рівень окладів державних службовців. Саме з такими пропозиціями виступила голова НАДС Наталія Алюшина під час зустрічі з головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою, передає пресслужба НАДС.

Наразі мінімальний розмір посадових окладів держслужбовців залишається нижчим за мінімальну заробітну плату і становить 4 394 грн.

Разом із тим, Президентом України ініційоване збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5000 грн, а з 1 січня 2021 року 6000 грн. Тому для залучення та утримання хороших спеціалістів на державній службі, необхідно переглянути і збільшити рівень їх посадових окладів.

Крім того, під час робочої зустрічі голові Комітету представлено проєкт нової моделі оплати праці на державній службі і як перший крок її реалізації – запровадження класифікації посад.

«Галина Третьякова підтримала ідеї та пропозиції НАДС. Голова Комітету висловила позицію, що мінімальний розмір посадового окладу держслужбовців має бути не менше розміру мінімальної заробітної плати, а також запропонувала розглянути можливість впровадження додаткових стимулів для державних службовців, які уже успішно діють в інших розвинених країнах:

 • накопичувальна пенсійна система;
 • медичне страхування та інші.

За підсумками зустрічі досягнуто домовленостей про напрацювання відповідних законодавчих ініціатив. На запрошення голови НАДС Наталії Алюшиної голова Комітету Галина Третьякова візьме участь у Комітетських слуханнях на тему реформи оплати праці, які відбудуться 16 листопада 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, як саме НАДС пропонує реформувати оплату роботи держслужбовців.

Крім того, в Україні може стартувати експериментальний проект щодо оплати праці держслужбовців.

Разом із тим, Кабмін підвищить зарплату державним службовцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Высший совет правосудия назначает членов ВККС, онлайн-трансляция
Высший совет правосудия назначает членов ВККС, онлайн-трансляция
Сегодня день рождения празднуют
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду