Як закрити рахунок платника податків у разі ліквідації банку: деталі

09:45, 27 мая 2021
У разі ліквідації банку повідомлення про закриття рахунків платників податків подає голова ліквідаційної комісії або ліквідатор.
Як закрити рахунок платника податків у разі ліквідації банку: деталі
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 69.2 ПКУ банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Згідно з ст. 77 Закону України від 07.12.2000 р. №2121-ІІІ «Про банки і банківську діяльність» із змінами та доповненнями банк може бути ліквідований:

  • за рішенням власників банку;
  • у разі відкликання Національним банком України банківської ліцензії з власної ініціативи або за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Пунктом 3 розд. ІІ Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Мінфіну від 18.08.2015 р. №721 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 09.07.2019 №292) (далі – Порядок №721), передбачено, що у разі ліквідації банку повідомлення про закриття рахунків платників податків (далі – Повідомлення) подає голова ліквідаційної комісії або ліквідатор чи уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку (далі – ліквідатор банку).

Якщо ліквідатор банку не має можливості відправлення/приймання електронних повідомлень з використанням телекомунікаційних мереж, то повідомлення подається ліквідатором банку в паперовому вигляді (додатки 2, 3 та 4 до Порядку №721) в день закриття рахунку особисто або надсилається поштою з повідомленням про вручення на адресу відповідного контролюючого органу, у якому обліковується платник податків. Повідомлення засвідчується підписом ліквідатора банку. Використання банком чи ліквідатором банку печатки не є обов’язковим.

Також «Судово-юридична газета» писала про зберігання грошей у адвоката: які ризики чекають та які прогалини існують.

Додамо, що ми повідомляли про те, що Visa та Mastercard знизять міжбанківські комісії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Бутирський
    Андрій Бутирський
    суддя Господарського суду Чернівецької області