У РАУ пояснили, коли адвокат іноземної держави може бути учасником адвокатського об’єднання

20:09, 21 июля 2021
Адвокат іноземної держави може бути учасником АО лише після внесення до ЄРАУ.
У РАУ пояснили, коли адвокат іноземної держави може бути учасником адвокатського об’єднання

Адвокат іноземної держави може бути учасником (засновником) адвокатського об’єднання в Україні разом з адвокатами України лише при включенні його як адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України та при здійсненні адвокатської діяльності в Україні з дотриманням всіх вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зокрема статті 59 Закону. Про це йдеться у рішенні Ради адвокатів України №54, ухваленому на засіданні 3 липня 2021 року, передає офіційний сайт НААУ.

Так, РАУ наголошує, що адвокат іноземної держави здійснює адвокатську діяльність на території України відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якщо інше не передбачено міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України (частина 4 статті 4 Закону).

За приписами частини 1 статті 59 Закону, адвокат іноземної держави може здійснювати адвокатську діяльність в Україні з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Адвокат іноземної держави, який має намір здійснювати адвокатську діяльність на території України, звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем свого проживання чи перебування в Україні із заявою про включення до Єдиного реєстру адвокатів України. До заяви додаються документи, що підтверджують право такого адвоката на заняття адвокатською діяльністю у відповідній іноземній державі (частина 2 статті 59 Закону).

Частиною 3 статті 59 Закону визначено, що кваліфікаційна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури розглядає заяву та подані адвокатом документи протягом десяти днів з дня їх надходження та за відсутності підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, приймає рішення про включення такого адвоката до Єдиного реєстру адвокатів України, про що протягом трьох днів письмово повідомляє адвоката іноземної держави та відповідну раду адвокатів регіону. Рада адвокатів регіону забезпечує внесення відомостей про такого адвоката до Єдиного реєстру адвокатів України.

При здійсненні адвокатом іноземної держави адвокатської діяльності на території України на нього поширюються професійні права і обов’язки адвоката, гарантії адвокатської діяльності та організаційні форми адвокатської діяльності, визначені Законом (частина 6 статті 59 Закону), зазначає Рада адвокатів України.

Раніше  «Судово-юридична газета» писала про те, що рішенням РАУ змінено порядок підвищення кваліфікації адвокатів. Зокрема, для нарахування балів за прослуховування онлайн-лекції тепер буде необхідно пройти тестування.

Крім того, РАУ внесла зміни до Положення про внески адвокатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», – Зеленский
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Тетяна Спірідонова
    Тетяна Спірідонова
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Геннадій Кравчук
    Геннадій Кравчук
    суддя Північного апеляційного господарського суду
загрузка...